14 Sene Sonra Hatırlanmak

Ekleme Tarihi 23.10.2012

Kamu yararına çalışan Dernekler statüsünde olan Konfederasyonumuza, illerde spor merkezleri alımı ve eğitim çalışmaları ile ilgili olarak Devletimizin, o zaman ki adıyla Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzün 1999 yılı başına kadar küçük de olsa maddi yardımları oluyor ve bu yardımlar Konfederasyonca en iyi şekilde değerlendirilmeye çalışılarak illerimize spor merkezleri satın alınıyor ve eğitim çalışmalarında kullanılıyordu.

1999 yılı başlarında 2000 yılını da kapsayan bir yardım programlanmış ve ne yazık ki dönemin Spordan Sorumlu Devlet Bakanı’nın talimatı ile bu program uygulanmamıştı. Bugüne kadar geçen zaman aralığı içinde de Konfederasyona herhangi bir maddi katkı sağlanmamıştı.
Ancak, 14 yıl aradan sonra bugün Gençlik ve Spor Bakanlığımız kamu yararına çalışan, amatör spora ve spor kulüplerine gönüllü katkı sağlamaya çalışan Konfederasyonumuzu erdemli bir davranışla yeniden hatırlayarak spor merkezi olmayan illere spor merkezi kazandırmak ve eğitim çalışmalarında harcanmak üzere takdir ettiği miktardaki nakdi yardımı Konfederasyonumuza göndermiş bulunmaktadır.
Bu durum amatör spor kulüpleri camiasında coşkulu bir mutluluğa dönüşmüş, tarif edilmez heyecanlar yaratmıştır. Gönderilen katkının son kuruşuna kadar büyük bir dikkat ve titizlikle harcanacağından kimsenin en küçük bir kuşkusu dahi olmamalıdır.
Yardımın süreklilik kazanması dileğiyle emeği geçenlere yürek dolusu teşekkürlerimizi değil, yüreklerimizle şükranlarımızı sunuyoruz.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.