A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Özbey: İyi bir dereceyle ülkemizi sevindirmek istiyoruz

Ekleme Tarihi 28.8.2019

A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Özbey, 2019 CEV Avrupa Şampiyonası'nda iyi bir derece elde ederek Türkiye'yi gururlandırmak istediklerini söyledi.

2019 CEV Avrupa Altın Lig'de şampiyonluğa ulaşarak önemli bir başarıya imza atan milli takım, 12-29 Eylül tarihlerinde Fransa, Belçika, Slovenya ve Hollanda'nın ortaklaşa düzenleyeceği şampiyonanın hazırlıklarını İstanbul'da sürdürüyor.

5 Ağustos'ta başladığı hazırlıklara Burhan Felek Spor Salonu'nda devam eden ay-yıldızlılar, Estonya'nın ardından Avusturya ile ikili kamp gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda birçok hazırlık maçı oynayan A Milli Erkek Voleybol Takımı, şampiyona öncesinde İspanya ve Japonya ile de kamp yapacak.

Toplam 24 takımın mücadele edeceği turnuvada C Grubu'nda Slovenya, Belarus, Finlandiya, Kuzey Makedonya ve Rusya ile karşılaşacak milli takımda deneyimli başantrenör Nedim Özbey, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Özbey, "Oyuncular çok istekli ve özverili. Genç bir takımız. Takımda 2 deneyimli oyuncumuz da var. İyi hazırlanıyoruz. Öncelikle ilk 4'te yer alarak gruptan çıkmak istiyoruz. Daha sonra A Grubu'ndan gelecek takımı da eleyerek yukarılarda yer almayı hedefliyoruz. Avrupa şampiyonasında iyi bir dereceyle ülkemizi sevindirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.