"Amacımız Sahaların, Tribünlerin Şiddetten Arındırılması"

Ekleme Tarihi 19.7.2018

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 6222 Sayılı “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” üzerinde yapılacak değişikliklere ilişkin düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyuboğlu ile Kulüpler Birliği Vakfı yetkilileri ve Spor Toto Süper Lig kulüplerinin temsilcileri katıldı. 

Toplantı öncesi İçişleri Bakanı Soylu ve Adalet Bakanı Gül ile kameraların karşısına geçen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yapılacak değişikliğe ilişkin istişarelere devam ettiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün de Sayın Adalet Bakanımız ve İçişleri Bakanımızın katılımı, Kulüpler Birliğimizin yetkilileri ve kulüp başkanlarımızla yasaya dair son rötuşlar üzerinde çalışacağız. Amacımız sahaların, tribünlerin şiddetten arındırılmasını sağlamak. İnşallah önümüzdeki günlerde hem sezon hazırlıkları hem de ülkemizin sporla ilgili geleceği noktasında atılan büyük adımları tamamlayacağız. Konuyla ilgili katkıları ve desteklerinden dolayı saygıdeğer Bakanlarımıza teşekkür ediyorum." ? 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.