Amatör Kulüplere 7 Yılda 9 Milyon Yardım

Ekleme Tarihi 14.7.2011

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli\'de 35 branşta faaliyet gösteren 255 amatör kulübüne 104 bin 44 adetten oluşan toplam 2 milyon 596 bin TL\'lik yardım yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli\'de 35 branşta faaliyet gösteren 255 amatör kulübüne 104 bin 44 adetten oluşan toplam 2 milyon 596 bin TL\'lik yardım yaptı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi\'nde yapılan malzeme dağıtım törenine Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Tahir Büyükakın ve Dr. Mustafa Çöpoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Judo Federasyon Başkanı Fatih Uysal, Judo Federasyonu As Başkanı Murat Ak, Yelken Federasyonu As Başkanı Leyla Günay, Kürek Federasyonu As Başkanı Fikret Bora, Tekvando Federasyonu As Başkanı Oktay Durmaz, TFF Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan, ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Albunar, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Hüseyin Kama, Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, Kocaeli Amatörspor Kulüpleri Başkanı Murat Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kenan Malkoç, Tarım İl Müdürü çok sayıda kulüp başkanı yöneticisi ve sporcular katıldı.
Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, \"Yedi yıldır bu malzeme dağıtım işini yapıyoruz. Bu malzeme dağıtımını yapmamızdaki amaç, Kocaeli amatör sporun yapıldığı büyük bir kent. Ancak alt yapıda çok büyük eksikliklerin olduğunu gözlemledik. Her branşta sporu yapmak isteyenler var ama alt yapı yok. Saha yok tesisi yok, malzeme yok. Bu nedenle spor da tam yapılamıyor. Bu yardımımızı yapmamızdaki maksadımız gençlerimizin spor yapmasına teşvik etmek. Spor insanı hayata hazırlayıp eğitiyor. Sporda kazanmayı kaybedersek centilmenliği dayanışmayı insanlığı öğretiyor" dedi.
Yapılan konuşmaların ardından törene katılan Federasyon Başkanları, Kulüp başkanları amatör spora verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Başkan Karaosmanoğlu törenin ardından tek tek malzemelerin sergilendiği alanı gezerek kulüplere verilecek malzemeleri inceledi. Sporcularla da yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, eskrim sporcularıyla bir süre sohbet etti. Malzeme dağıtım töreninde Engelli Kulüplerine istedikleri malzemeden herhangi bir kısıtlama olmaksızın yardım yapıldı. Törene katılan kulüp yöneticileri kulüpleri için verilen malzemeleri teslim aldı.

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.