Ankara’da Amatör Spor Haftası Heyecanı Başladı

Ekleme Tarihi 9.10.2019

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri Ankara’da başladı.

Faaliyet ve etkinliklerle farkındalık oluşturarak halkımızı spor alanlarına yönlendirme, fiziksel aktivite alışkanlığı  kazandırma, amatör spor branşlarının tanıtılması, Türk sporuna yeni yetenekler kazandırma, amatör spor branşlarına desteğin arttırılması, ülkemizde spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amacı düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ programı Ulus Atatürk Heykeline yapılan Kortej Yürüyüşü ile başladı.

Törene;  Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu, TASKK Mali Sekreteri ve Ankara Futbol İl Temsilcisi Hatip Çopur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Ayar, Taban birliklerinin temsilcileri ile sporcular ve kalabalık bir gurup katıldı.

Ülkemizde spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amacı ile gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası, il merkezi ile tüm ilçelerde farklı etkinlik ve faaliyetlerle  kutlanacak. 

Bir çok branşta müsabakalar ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı, amatör sporla dolu dolu geçecek olan haftada, 2019 yılı içerisinde ilimizi ve ülkemizi uluslararası platformda başarı ile temsil etmiş olan ve farklı  kategorilerde başarılı olan  antrenör, idareci ve spor muhabirleri için “Sporun En”leri ödül töreni düzenlenecek.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.