Bakan Dr. Mehmet Kasapoğlu'ndan Yankı Erel'e Tebrik

Ekleme Tarihi 19.7.2018

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Wimbledon Tenis Turnuvası gençler kategorisi çift erkekler finalinde şampiyon olan Yankı Erel'i tebrik etti.

Milli tenisçi Yankı Erel, tenisin en prestijli turnuvası olan Wimbledon'da tarihi bir başarı elde etti.

17 yaşındaki Yankı Erel, gençler kategorisinde mücadele ettiği turnuvada Finlandiyalı partneri Otto Virtanen ile birlikte mutlu sona ulaştı.

Finalde 6 numaralı seri başları Nicolas Mejia ve Ondrej Styler'den oluşan tandemle kozlarını paylaşan Erel-Virtanen çifti, rakiplerini 7-6(5) ve 6-4'lük  setlerle devirerek şampiyonluk ipini göğüsledi.

Milli sporcu bu başarısıyla birlikte Türk tenis tarihinde Grand Slam turnuvası kazanan ilk erkek tenisçi oldu.

Bakan Kasapoğlu’ndan Tebrik Mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Wimbledon Tenis Turnuvası’nda tarihi başarıya imza atan milli tenisçi için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyanın en prestijli turnuvası olan Wimbledon Tenis Turnuvası'nda Yankı Erel'in partneri ile şampiyonluğa ulaşması, ülke sporumuzun geleceği adına bizlere büyük bir sevinç yaşattı.  Bu başarısıyla tenis tarihinde Grand Slam turnuvası kazanan ilk erkek tenisçi olarak da tarihe geçen milli sporcumuzun kariyer yolculuğuna daha nice başarılarla devam edeceğine yürekten inanıyorum. Yankı Erel'i ve bu başarıda emeği olan herkesi tebrik ediyor, milletimize yaşattıkları gurur ve mutluluktan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum."

 

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.