Bursa Spor Camiası İftarda Buluştu

Ekleme Tarihi 8.6.2018

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve Genel Başkan Ali DÜŞMEZ’in de katıldığı iftar yemeği dün akşam Kültürpark Özgen’de gerçekleştirildi.

Spor camiasının bir araya geldiği geceye TFF İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Milletvekili adayları, Eski Başkanlardan Cemal Vardar ve Ayhan Barışıcı, İnegölspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, TFF Bursa Bölge Müdürü Atilla Dönmez, İl Hakem Kurulu Başkanı İsmail Zeybek T.F.F.H.G.D. Bursa Şube Başkanı Özgür Uçak, Saha Komiserleri Bursa Şube Başkanı Ercan Ütücü, TÜFAD Bursa Şube Başkanı Sait Ulvi Özdemir ve çok sayıda protokol davetlisi, antrenörler, sporcular, hakemler, aileleri ile birlikte katıldı.

Gecede ilk olarak konuşma yapan Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kılıç, “Öncelikle kardeşlik, barış ve manevi duyguların yoğun bir şekilde yaşandığı şu günlerde spor ailesiyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Özellikle bizi burada yalnız bırakmayan TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanım Ali Düşmez’e, Bursaspor Başkanım Ali Ay,’a, Divan Kurulu Başkanım İdris Sevinç’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüm Süleyman Şahin’e, Milletvekili adaylarına, gecemize katılan tüm başkan, yönetici, antrenör, sporcu, hakem, saha komiseri, gözlemci ve Bursa’mızın güzide basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte bu yıl 6 binden fazla maç oynadık, oynattık. Hep birlikte bunu başardık.

"BURSA ÖZEL BİR ŞEHİR"

Başkan Osman Kılıç'tan sonra söz alan TFF İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ise, "Bursa benim için çok özel bir şehir ve bu şehre çok özel ilgi alakam var. Bursa'da böyle bir toplantı olduğunu duyduğumuzda mutlu olduk ve katılım gösterdik. Bu güzel ortamı oluşturan tüm kulüp başkanlarına tüm paydaşlara bir spor adamı olarak şükranlarımı sunuyorum. Türkiye'de yalnız futbol'da 102500 tane futbol müsabakası yapılıyor bunun sadece 2640 tanesi profesyonel ligler. Diğerleri ise Iğdır'dan Edirne'ye, Adana'dan Samsun'a 100 bin civarında müsabaka oynanıyor. Amatör Federasyonlar olmasa bu 100 bin müsabaka oynatılamaz. Bunun için amatör kulüplerin amatör konfederasyonların son derece önemi var. Değerli TFF Başkanım Yıldırım Demirören'in ve Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak'ın da selamlarını iletiyorum" diye konuştu.

 

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.