Bursa’da Amatör Spor Kulüpleri Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu İle Biraraya Geldi

Ekleme Tarihi 23.6.2018

Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Atıcılar Sporcu Kamp ve Eğitim Merkezi'nde spor kulüpleri ile bir araya geldi.

Düzenlenen organizasyona Çavuşoğlu'nun yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr. Süleyman Şahin, Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kılıç, Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Kurul Üyesi Cemal Vardar, Ak Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ile Bursa'daki amatör spor kulüplerinin başkanları, antrenörleri ve sporcuları katıldı.

Törende ilk olarak konuşan Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kılıç, "Güzel bir günde bizlerle birlikte olan sayın Başbakan yardımcımız Hakan Çavuşoğlu'na sonsuz teşekkürler ediyorum. Her zaman Bursa'mızın ve biz amatör spor kulüplerinin yanında oluyor. Hazır yine onu burada bizlerle birlikteyken yakalamışken hemen ihtiyacımız olan şeyleri aktarayım. Sayın Başbakan yardımcım bizim İnegöl'de 2 tane, Orhangazi ve Karacabey'de de 1'er tane olmak üzere ilçelerimizde 4 tane güzel sahaya ihtiyacımız var. Ayrıca Bursa olarak her yıl çok fazla maç oynatıyoruz. Nilüfer ve Hamitler'de de 1'er tane sahaya ihtiyacımız var. Eğer bu 6 saha daha yapılırsa Bursa diğer illere futbol olarak çok fazla üstünlük sağlar. Ayrıca teşekkür edeceğim bir konu daha var. Geçtiğimiz günlerde ilk kez direkt Gençlik ve Spor Bakanlığı Bursa'daki kulüplere maddi yardım sağladı. Bu konuyu da ben ilk olarak sayın Başbakan yardımcımız Hakan Çavuşoğlu'na açmıştım. Onun destekleriyle 145 kulübümüz nakdi yardım almayı başardı" dedi.

Toplantıya katılan 300 sporcuya eşofman takımı ve çanta hediye eden Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ise, "Bursa'da yapılan yatırımları gördüm. Gerçekten çok güzel tesisler inşa edilmiş. Bunlar için uğraşan Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ile Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kılıç'a çok teşekkür ediyorum. Ben artık Olimpiyatlarda ya da uluslararası bir başka organizasyonlarda diğer ülkelerin başarılarını izlemek istemiyorum. İşte Bursa gibi gelişen tesislerimizle gelişen sporcularımızla biz de başarıya ulaşacağız. Ben bütün Türk sporcularına bize bu gururları yaşatacaklarına ve artık diğer ülkelerin bizim başarılarımızı izleyeceğine inanıyorum" diye konuştu.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.