Çankırı Askf ‘’Her Çocuk Özeldir’’ Projesini Hayata Geçirdi

Ekleme Tarihi 8.11.2018

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun 2015 yılında başlattığı “HER ÇOCUK ÖZELDİR” projesinin ilk ayağı tamamlandı.

Proje ile ilgili bir açıklama yapan Çankırı ASKF Başkanı Celal KAMAN; ’’Çocuklarımızı spora yönlendirmek spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla “2015 yılında planlanan ve 3 yıldır çalışmalarına devam edilen 40 pilot çocuğumuzla çalışmalarımıza yön vererek Çoklu Branş Eğitiminde büyük mesafeler kat ettik, Gönüllü Antrenörlerimizin gözetiminde Ölçme ve Değerlendirme Birimlerimiz Çoklu Branş Eğitimi kapsamında çocuklarımızın yaşları ve hareket becerileri dikkate alınarak değişik branşlara yönlendirilmeleri sağlanmaktadır. Yapılacak yetenek taraması ve seçimi adıyla süreci takip etmekteyiz.

Ölçme ve Değerlendirme birimimiz periyodik olarak uygulanacak antropometrik yapı ve bazı motorik özelliklerin uygun ölçmeler ile test edilmesini ve değerlendirilmesini içermektedir.

Uygun bir yetenek taraması ve seçimi sonrasında ise çocuklarımızı yönlendirdiğimiz branşlardaki eğitimlerinin ardından bazı branşlarda turnuvalara katılmayı planlamaktayız.

“HER ÇOCUK ÖZELDİR” diyerek başladığımız bu projemiz ile; oyunlarla tüm spor branşlarını tanıyacak olan yavrularımız geleceğe spor eşliğinde güvenle bakacaklar.’’ dedi.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.