Damla Projesi Büyük İlgi Görüyor

Ekleme Tarihi 9.7.2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak, bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Damla Projesi büyük ilgi görüyor. 2018 yılında şu ana kadar 4 ilde gerçekleştirilen programlarda 162 kişilik gönüllü gençlerle yaklaşık 75 bin kişiye ulaşıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce yürütülen Damla Projesi'nin 2018 yılı faaliyet programı devam ediyor.

Gençlerin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak için bir toplumsal girişime destek olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Damla Projesi’nin Ağrı, Iğdır, Şırnak ve Siirt’te gerçekleştirilen programlarında, 162 kişilik yerli ve yabancı gönüllü gencimizle yapılan faaliyetlerle yaklaşık 75 bin kişiye ulaşıldı. 

Gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında gönüllü gençlerimiz ziyaret ettikleri illerde bir araya geldikleri gençlere rol model olup aralarında gönül bağı kurdu. Yapılan köy ziyaretleriyle Anadolu insanının samimiyetini ve sıcaklığını yakından tanıma imkânı bulan gençlerimiz, ayrıca ziyaret ettikleri yerlerde mezarlıkları ve camileri bölgede yaşayan gençlerle temizleyerek farkındalık oluşturdu. Yaşlılarımızın evlerini ziyaret eden gönüllü gençlerimiz onlara ev işlerinde ve bahçe düzenlemelerinde yardımcı oldu. Yaşadıkları doğa ve doğadaki diğer canlılar için de çalışan gönüllü gençlerimiz, kuşlar için yemlik yapıp, diktikleri fidanlarla Ağrı ilinin yeşillenmesine katkıda bulundu. 

Unutulmaya yüz tutmuş manevi değerlerimizi yeniden su yüzüne çıkarmaya çalışan gönüllü gençlerimiz, yaptıkları dezavantajlı aile ziyaretleriyle, ziyaret edilen ailelere unutulmadıklarını hissettirirken, verdikleri küçük hediyelerle de devletimizin şefkatli yüzünü bir kez daha gösterdi. 

Şehitlerimizin ailelerini ziyaret eden gençlerimiz şehitlik ziyaretlerinde şehitler için dua etti. Gönüllü gençlerimiz aynı zamanda Şehir merkezinde ve sınırdaki güvenlik güçlerine de ziyarette bulundu. 

Projeye katılan gençler, projeden edindiği izlenimler ve kazandığı değerler doğrultusunda sorumlu birer birey olarak kendisi ya da çeşitli arkadaş gruplarıyla yaşadıkları illerde gönüllülük faaliyetlerine devam ediyor. Proje sonunda yeni kazanımlar elde eden gönüllü gençler ile gönüllü sayısı her geçen gün artış gösteriyor. 

Damla Projesi’nin 2018 yılındaki beşinci ve altıncı faaliyeti kapsamında, 06-15 Temmuz tarihleri arasında 90 kişilik yerli ve yabancı gönüllü gencimiz, Batman ve Mardin’de genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk demeden tüm ilde gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirecek. 

Damla Projesi’nin yıl içerisinde 10-19 Ağustos’ta Bingöl, 10-19 Eylül’de Bitlis, 21-30 Eylül’de Muş, 05-14 Ekim’de Adıyaman, 21-30 Ekim’de Diyarbakır ve 02-11 Kasım’da Kilis’te yapılması planlanıyor. 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.