Elazığ Amatör Spor Evi Açıldı

Ekleme Tarihi 25.6.2018

Elazığ ASKF “Amatör Spor Evi” TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ’in katıldığı törenle hizmete girdi.

Elazığ Amatör Spor Evi’nin açılış törenine TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut ve Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ ASKF Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, TASKK Genel Başkan Vekili ve TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Erzurum ASKF Başkanı Selahattin Çodur ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bingöl ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Muş ASKF Başkanı Kemal TÜRKAN ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile diğer kuruluş temsilcileri katıldı.

Göreve geldiği günden beri hayali olan spor taban birliklerinin bir arada olması ve birlikte hareket etmesi amacıyla aynı çatı altında toplanmalarının gerçekleştiği bu önemli günde son derece mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden Elazığ ASKF Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI “Tesisin yapımında emeği geçen başta Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu olmak üzere çok önemli desteklerini gördüğümüz Milletvekillerimize, Valimize, Belediye Başkanımıza, diğer kurum ve kuruluşlara teşekkür ederim” dedi.

Açılış töreninde konuşan Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat ACAR tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Elazığ’da spor alanındaki çalışmalara çok farklı boyutlarla yapıldığını belirten Elazığ Milletvekili Ejder AÇIKKAPI “Bu tesisle birlikte ilimizin Maden, Baskil, Karakoçan, Kovancılar, Palu, Keban ilçelerinde de Amatör Spor Kulüplerimizin istifadesine sunulan tesisler yapıldı 26. Dönem Milletvekili arkadaşlarımız ile birlikte ilimizde hem sporun gelişmesi hem gençlerimizin spor yapma imkanı bulması adına çok büyük gayret gösterdik tesisin ilimize ve Amatör Sporumuza hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ise konuşmasında; “Bu tür tesislerin açılması ülkemiz sporunun temelini oluşturan Amatör Spor Kulüplerimiz için bir şanstır. Bu tesisin Elazığ a kazandırılmasında emeği geçen başta Elazığ ASKF Başkanı Şahin ŞERİFOĞULLARI olmak üzere, Spor Bakanımıza ve Spor Genel Müdürümüze, Elazığ Milletvekillerimize, bu tesisin yapımına destek veren yerel yöneticilere teşekkür ederim. İnanıyorum ki bu tesisle birlikte Elazığ da Amatör Spor hedeflemiş olduğu gelişmeyi sağlayacaktır” dedi.

Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet AĞAR ise “ Elazığ ‘ın bu güzel tesisin yanında yıllardır çözüm bekleyen Atatürk Stadı ihalesinin de yapılması bizleri mutlu etmiştir, sporun gençlerimize kazandırmış olduğu güzel yönler ülkemizin geleceği adına da önem taşımaktadır. Bundan sonraki süreçte de Elazığ da yapımı devam eden ve yapılması planlanan tesislerin ilimize ve gençlerimize hayırlara vesile olmasını diliyorum “ dedi.

Açılış töreni sonrasında Genel Başkan Ali Düşmez, çevre illerden Elazığ Amatör Spor Evi açılışı için Elazığ’ a gelen ASKF Başkan ve yöneticileri ile görüşerek, bölgedeki spor faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

Aynı gün yapılan Elazığspor genel kurulunda başkanlığa seçilen Hacı Murat Yümlü ile görüşen Genel Başkan Ali Düşmez, Yümlü’ yü tebrik ederek yeni görevinde başarılar diledi.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.