Engelleri aştı, şimdi ise hedefi olimpiyat madalyası

Ekleme Tarihi 8.1.2019

Genetik hastalığından dolayı 23 yaşında görme kaybına uğrayan ve 25 yaşından sonra tanıştığı atletizmde olimpiyat sporcusu olmayı başaran 28 yaşındaki Trabzonlu Hakan Cira, 2020 yılında yapılacak Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’ye madalya getirmeyi hedefliyor.

Trabzon’da özel sektörde çalışırken 23 yaşında bir anda görme kaybı yaşayan 28 yaşındaki Hakan Cira, 3 yıl önce futsal ile başlayıp daha sonra yöneldiği atletizm sporunda olimpik sporcu unvanını elde etmeyi başardı. Sporun hayatını değiştirdiğini, en dipteyken zirveye yürüdüğünü belirten Cira, en büyük hedefinin 2020 yılında yapılacak Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’ye madalya getirmek olduğunu söyledi.

Görme kaybı yaşadıktan sonra hayatının bir anda değiştiğini ifade eden Cira, “İlk anda o psikolojiyi kaldırmam kolay olmadı ama ablam ve buradaki görme engelli kulübüyle birlikte bunu çabuk atlattım. 2 aylık evliyim. Eşim de en büyük destekçilerimden. Sporla hayata bağlandım. Dipten zirveye kadar böyle çıktım diyebilirim” diye konuştu.

En büyük hedefinin Türkiye’ye olimpiyat madalyası getirmek olduğunu kaydeden Cira, şöyle devam etti:

“Şu anda 2019 Kasım ayında Katar’ın Doha kentinde yapılacak Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyorum. İnşallah buradan ülkemizi ve Trabzon’u en iyi şekilde temsil ederek madalya ile dönmek istiyorum. Olimpik sporcuyum. Asıl hedefim 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda madalya kazanmak” dedi.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.