Eski Kültür Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’dan Kahramanmaraş ASKF’ye Ziyaret

Ekleme Tarihi 29.3.2019

Eski Kültür Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Millketvekili İmran Kılınç ile birlikte Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren K.Maraş ASKF Başkanı Ergün Önal, amatör spor kulüpleri hakkında Mahir Ünal’a ve İmran Kılınç’a bilgiler verdi.

Sıkıntıları ve talepleri sıralayan ASKF Başkanı Ergün Önal, Semt sahalarımız, ulaşım ve kulüplere nakdi yardım gibi sorunlarımızın yanı sıra Amatör Ev gibi kulüplerimize hizmet edeceğimiz bir alanın Amatör Evi’nin hayalini kuruyorum. Daha önce Vekillerimize, Belediye Başkanımıza dedik ki biz artık amatörler olarak kabuğumuzu kırdık sığamıyoruz. Bu gelişmeye paralel olarak bize bir amatör evi talep ettik. Bu insanların sığacağı toplantıların ağırlamaların yapılacağı bir ev istedik. Bizim en büyük talebimiz budur. Ferhuş, Narlı Çiğdem Tepe, Karaziyaret, Kızılseki, Hartlap gibi Mahallelerimizin Saha sorunları var. Semt takımlarının Araç sorunları var. Malzemenin yanı sıra Nakdi yardım gibi sorunları var. İnşallah bu gibi sorunlara çözüm bulunur” dedi.

Amatör Ev Projesini ilk defa duyduğunu ve bu talebin kendisine hiç gelmediğini ifade eden Eski Kültür Bakanı ve K.Maraş Milletvekili Mahir Ünal, sporun yaygınlaşması için bütün gayreti gösterdiklerini ifade ederek, “Biz her zaman amatör sporun yanındayız, Devletin, hükümetin ve yerel idarelerin bu politikayı geliştirmesi, desteklemesi gerektiğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Bütün aksaklık ve bahsedilen konuların talep değil, eksiklik olduğunu ifade eden Ünal, “Anlatmış olduğunuz aksaklıklar Devletimizin yapmaya çalıştığı ama sorun noktalarına ulaşamadığı alanlardır. Bizde bulunduğumuz konumlarda her gittiğimiz yerde, her makamda bunun mücadelesini verdik. Hamd olsun ki bununda izlendiğini görüyoruz. Bütün Amatör spor çevreleri gayretimizi biliyor. Bu tür aksaklıkları ortadan kaldırmak için çalışacağız.

Kahramanmaraş her konuda olduğu gibi sporun ve sporcunun desteklenmesi konusunda da AK Parti iktidarından hak ettiği desteği almaktadır ve almaya devam edecektir. Spor tesislerine harcanmak üzere ilimize son elli yılın en büyük yatırımları yapılmaktadır. Şu andaki mevcut yatırımlar ve bu konuda bakanlıktan sağlanan ödeneklerle şehrimize yeni yeni tesisler kazandıracağız. AK Parti iktidara geldiği günden beri sağlıkta, eğitimde, ekonomide, sosyal yaşamda, kısacası insanı ilgilendiren hayatın her alanında insan odaklı siyaset anlayışıyla devleti halka hizmet etme aracı olarak görmüştür” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.