Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği

Ekleme Tarihi 29.11.2019

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından "Spor Şehri Gaziantep" projesi kapsamında 75 amatör spor kulübüne malzeme yardımında bulunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, belediyenin Çetin Emeç Salonu'nda gerçekleştirilen törendeki konuşmasında; Son 17 yılda Türkiye'ye her alanda yatırımlar yapıldı, özellikle gençlik ve sporla ilgili yatırımlar son dönemde büyük bir ivme kazandı. Bu alanda çalışmalarımız devam ediyor, Sporuyla yükselen, gençleriyle yükselen, insanıyla yükselen Gaziantep hedefine hızla ilerliyoruz. Amatör spor temel demek. Bu işi temelden yapmazsak bu iş olmuyor. Temelden çocuklarımızı geleceğe hazırlamazsak bu iş olmuyor. Spor birçok sorunun da aslında baştan çözümü. Şahinbey ve Şehitkamil'de toplam 33 tesis yapılıyor. Yarısını Valilik yapıyor, yarısını Büyükşehir olarak biz yapıyoruz. 6 yıl içinde tamamlanacak. Ulaşılabilir olmak çok önemli. Büyük büyük tesislerden daha çok mahalle tesisleri yapıp çocuklarımızı yoğunlaşabilir kılmak, o bölgenin gençlerine spor yapacak açık ve kapalı alanları tesis etmek çok önemli."dedi.

Vali Davut Gül de Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde amatör spor kulüplerinin malzeme sıkıntını ortadan kaldırmaya çalıştıklarını anlatarak, "Amatör ruhuna uygun olarak çocuklarımızın gençlerimizin daha çok spor yapmalarını sağlamamız gerekiyor." ifadesini kullandı.

Gaziantep ASKF Başkanı Abdülkadir Gözegir ise spor adına yapılan her şeyin çok kıymetli olduğunu belirterek "Özellikle gençlerimize yapılan yardımlar, takımlarımızın geleceği için, onların istikbali için çok önemlidir. Gençlerimizi çeşitli nahoş topluluklar içerisine itmektense spor alanlarına çekip, spor alanlarında onların hem beyinsel hem fiziksel gelişimine sağlamak çok önemli. Bu vesileyle yapılan yardımları çok önemsiyoruz." Dedi.

Konuşmaların ardından ASKF Başkanı Abdülkadir Gözegir, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e günün anısına plaket takdim etti. Malzeme dağıtım töreni, kulüp temsilcileriyle çektirilen toplu fotoğrafla sona erdi.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.