Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Çankırı’ da Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım

Ekleme Tarihi 5.7.2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünce Çankırı’da 30 amatör spor kulübüne toplamda 172.000 TL nakdi yardım yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kulüplerimize gönderilen nakdi yardım çekleri dağıtım töreni Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, ASKF Başkanı Celal Kaman, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, protokol, spor kulüpleri ve sporcuların katılımıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda hazır bulunan basın mensuplarının huzurunda gerçekleşti.

Şehit Kadir Uhud Işık Gençlik Merkezinde düzenlenen törende Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün gönderdiği 172 bin liralık nakdi yardım çekleri amatör spor kulüpleri temsilcilerine verildi.

Törende konuşan ASKF Başkanı Celal Kaman, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın da her zaman olduğu gibi sporun ve sporcunun her zaman yanında olduğunu ve her türlü maddi ve manevi desteği amatör spor kulüplerimize verdiğini unutmamak gerekir. Bu destekler kapsamında bakanlığımıza bağlı Spor Genel Müdürlüğümüzün takdirleriyle değişik branşlarda faaliyet gösteren 30 kulübümüze toplam 172 bin TL nakdi yardım sağlanmıştır. Bu yardım ve ASFK ile İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından sağlanan yardım 261 bin 700 TL ye ulaşmıştır. Gerek bakanlığımız gerekse ASKF olarak bizler sporun ve sporcunun yanında olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Gerek şahsım, gerekse Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak desteklerini bizlerden esirgemeyen “Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN’a, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanımız Ali Düşmez’e, Valimize, yardımların kulüplerimize ulaşmasında gayretli çalışmaları nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze ve çalışanlarına, emeği geçen tüm kardeşlerime ve yardım törenimize teşrif eden siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Kulüplerimize ve sporcularımıza tüm faaliyetlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Gençlik ve spor bakanlığımız 81 ilimizde bulunan amatör spor kulüplerine toplam 26 milyon TL yaptığı nakdi yardım spor kulüplerimize can suyu olmuştur. Bakanlığımız tarafından her sene farklı zamanlarda yapılan spor malzemeleri yardımların yanında yapılan nakdi yardımlar bakanlığımızın ve devletimizin ne kadar güçlü olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Türk sporunun kalkınması için amatör sporun önemi çok büyüktür.” dedi.

Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Gençlik ve Spor Bakanlığımız Çankırı’mıza yatırımlarına devam ediyor. İlimizde faaliyet gösteren 30 Amatör Spor Kulübümüze nakdi yardım töreni için buradayız. Tüm kulüplerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Akbaşoğlu “Çankırı’ya 10 bin kişilik yeni bir stadyum yapılacağının müjdesini de verdi. 

Çankırı’ya yarı olimpik bir yüzme havuzunun da yapılacağını aktaran Akbaşoğlu, “Biliyorsunuz eski havuz yıkılıyor yerine yarı olimpik bir havuz yapıyoruz. Çankırı’ya yakışır tesisler kazandıracağız, yine aynı şekilde Ilgaz’ımız bizim için çok önemli. Burayı da Davos yapacağız.” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrasında programa katılan 30 spor kulübüne çekleri törenle takdim edildi.

 

 

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.