Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Kocaeli’nde Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım

Ekleme Tarihi 19.6.2018

Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY’un katılımıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünce Kocaeli’nde 74 amatör spor kulübüne toplamda 453.000 TL nakdi yardım yapıldı.

Kocaeli Valiliği toplantı salonunda düzenlenen yardım töreninde kulüpler adına yardım çeki Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz tarafından Kocaeli ASKF Başkanı Murat AYDIN’a teslim edildi.

Törene Kocaeli ASKF yöneticileri ile 74 amatör spor kulübü başkanları, yöneticileri ve sporcuları katıldı.

Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz törende yaptığı konuşmada;Ben de spora hizmet ettim, amatörlerin neler çektiğinizi biliyorum. Sokaklar ve mahalleler amatör kulüplerimiz sayesinde spor yapıyor. Hükümet ve yerel yöneticilerimize bu anlamda görev düşüyor. Politikamız gençlerin iyi bireyler olarak yetişmesi olmalı.” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında; Spor Bakanlığı’nın nakdi yardım adımını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ve büyükşehir belediyesi olarak aynı nakdi yardımı kendilerinin de yapmak istediklerini söyledi.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmada, Kocaeli’nin spor kültürü gelişmiş bir kent olduğunu söyleyerek, Spor Bakanlığı’nın nakdi yardım adımının kulüpleri motive edici bir çalışma olduğunun altını çizdi. Bu tarz projelere ve çalışmalara her daim destek verdiklerini kaydeden Vali Aksoy, amatör spor kulüplerini önemsediklerini söyledi.

 

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.