İstanbul ASKF’ nin Geleneksel İftar Yemeğinde Nihat Özdemir Amatör Spor Camiası İle Buluştu

Ekleme Tarihi 23.5.2019

Her sene geleneksel olarak düzenlenen İftar Yemeğinde bu yıl TFF Başkan Vekili Nihat Özdemir Orhan Saka Amatörler Evinde amatör spor kulüpleri yöneticileri ile bir araya geldi. Nihat Özdemir iftar alanına girerken TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ve Yönetim Kurulu tarafından karşılandı.

Orhan Saka Amatörler Evi'nde gerçekleştirilen iftar yemeği programına TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ev sahipliği yaparken verilen iftara ayrıca Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, TASKK Yönetim Kurulu Üyeleri, TFF MHK ve Temsilciler Kurulu Başkan ve Kurul Üyeleri, TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Halit Önsen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Hakem Kurulu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İASKF Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile İstanbul’daki Amatör Spor Kulüplerinin yönetici  ve antrenörleri katıldı.

Amatör kulüpler tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir katılımın yaşandığı iftar sofrasında edilen dualar ve açılan oruçların sonrasında açılış konuşmasını TFF İstanbul İl Temsilcisi ve İASKF Genel Sekreteri Ali M.Tanrıyaşükür yaparak ‘’Her yıl olduğu gibi sizlerle bir arada olmanın verdiği mutluluğu Ramazan ayında verdiğimiz iftarla yaşıyoruz. Bu iftarımızda hakikaten bizi çok mutlu etti, memnun etti çünkü beraberiz. Geçen seneden aramızda olmayanlara Allah'tan Rahmet sizlere sağlık sıhhat afiyet diliyor ve Ramazanın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.'’dedi.

Kürsüye gelen Genel Başkan Ali Düşmez selamlama konuşmasının ardından ‘’Bugün çok güzel bir beraberliği yaşıyoruz. TASKK'dan arkadaşlarımızda burada. İstanbul'un 39 ilçesinden değerli kulüp başkanları, yöneticileri, antrenörleri değerli basın mensupları hep beraberiz. Bu mübarek günleri yaşarken, güzel günlerin ülkemizin birliği açısından çimento olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Tabii sporunda aynı paralellikte bir güzelliği var. Spor her zaman söylediğim gibi çok özel bir olgu, doğru yaparsak bu ülkenin en büyük çimentosu. Zenginle fakiri, siyahla beyazı, aleviyle sunniyi, doğuluyla batılıyı, kuzeyliye güneyliyi aynı düşüncelere yönelten çok güzel bir olgu. Hele bunu amatör camiada, amatör liglerde yapan siz değerli arkadaşlarım bu memlekete çok artı katkı yapıyorsunuz. Çünkü bizim yaptığımız bu alt ligler de işler gönüllülük, esasına göre yapıldığı için çok daha anlamlı. Kulüp başkanları, ASKF başkanları, taban birliklerinin mensupları bu ülkeye güzelliği ve birlikteliği getirmeye çalışıyoruz.
Bunun çok önemli bir misyon olduğunu düşünüyorum ve Genel başkanınız, bir arkadaşınız, bir kardeşiniz olarak gurur duyduğumu da özellikle ifade etmek istiyorum. Ben 10 yıldır ASKF'lerde hizmet yapıyorum. Devletimiz çok önemli hizmetler yapıyor. Bu zaman içinde görev yapan bakanlarımızdan mümkün olduğu kadar amatörlere hizmet almaya çalıştık. Spor Genel Müdürümüz, benden önceki TASKK Başkanı içimizden biri ve fütursuzca kapısını çalabiliyoruz, bunun da çok büyük bir avantajı olduğunu düşünüyorum. Bir parantezide 2 dönemdir mensubu olduğum futbol federasyonuna açmak istiyorum. Amatörler her zaman gündem olmuştur. Ben değerli başkanım Yıldırım Demirören'e ve tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bu gece bu iftarı bize ikram eden başkanvekilimiz değerli abimiz, TFF'nin bu dönemdeki başkan adayımız Nihat Özdemir'in bu ikramına da ilgisine de ayrıca çok teşekkür ediyorum, sevabı İnşallah yüce makamda kabul olsun. Tabii Nihat başkanım ağabeyimiz herkesin abisi olarak görüyorum. Benimde abim ve başkanımdı, zannediyorum bu abiliğini amatörlere de yapacak ki böyle bir geceyi organize ettik. Kendisine hem şahsım, hem camiam adına teşekkür ediyorum. Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun, idrak edeceğimiz Ramazan Bayram’ımızın ülkemize, milletimize, spor camiasına hayırlar uğurlar getirmesini temenni ediyorum saygı ve sevgilerimi sunuyorum."dedi.


TFF Başkan Vekili Nihat Özdemir'de konuşmasına misafirleri selamlayarak başladı. Özdemir sözlerine şöyle devam etti. 'Mübarek Ramazan ayının neredeyse yarısını tamamlamış bulunmaktayız. Ramazan ayının Türk milletine İslam alemine mübarek olmasını temenni ediyorum. 12 gün sonra Ramazan ayının tacı olan Ramazan Bayramı'nı da birlikte kutlamanın mutluluğu içinde olacağız. Bu bayramın birlik, mutluluk ve huzur içinde hep beraber kutlayacağız. Değerli arkadaşlarım, spor ailesinin içinde bulunmam 20 yıldan fazla bir zamana dayanmaktadır. Bu dönemde başta Yıldırım demirören olmak üzere Sayın Ali Düşmez ve Sayın Erhan kardeşimle beraber amatör spor kulüplerine büyük destek verdik. İnanın tüm yönetim kurulu toplantılarımızn yarı zamanını amatör spor kulüplerine harcadık. Onların sorunlarını, onların maddi yapılarının düzelmesi için elimizden gelen desteği yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Çünkü inanıyoruz ki Türk sporunun temeli amatör spor kulüplerine dayanmaktadır. Amatör spor kulüplerimizi ne kadar desteklersek, onları güçlü hale getirirsek, Türk sporunun geleceğinin teminatı olduğuna da yürekten inanmış bulunmaktayız. Amatör Spor kulüplerine yapılan yardımın Türk sporuna verilen en büyük destek olduğuna inandığım için bunu özellikle ifade etmek istiyorum. Hepimizin bildiği gibi, sizlerin tesislere, maddi imkanlara ihtiyaçlarının olduğunun farkındayız. Ana hedefimiz Türk futbolunda pastayı büyütmektir. Biz bu pastayı ne kadar büyütürsek, buradan amatör spor kulüplerine ayıracağımız payda o oranda büyüyecektir. Onun için yeni yönetim kurulumuza çok önemli görevler düşmektedir. Geldiğiniz için hepinize tek tek samimiyetle ve sevgiyle teşekkür ediyorum.”dedi.

Nihat Özdemir'in ardından kürsüye çıkan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da konuşmasında ‘’Çıta her geçen gün yükseliyor. Bunu bugünkü iftarımızda da gördük. Tribün altlarından böyle binalara, toprak sahalardan çim sahalara geldik. 2005 yılında sahalarımızın sadece %45'i çim iken gün itibarı %99 çim saha oranını yakaladık. Geçmiş dönemde kulüplerimizin yaşadığı zorlukları ne kadar anlatsak bitiremeyiz, sporcuların formalarından tutunda kulüplerimizin yaşadığı maddi manevi zorluklarından mı bahsetsek bitiremeyiz.

Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun selamlarını da iletmek istiyorum. Sayın Osman Aşkın Bak Bakanımızla da buraya gelirken havaalanında karşılaştık selamlarını da iletmek istiyorum. Yine Türk sporunda önemli bir dönem bizi bekliyor, bu dönem öncesinde başlangıcını yapacağımız yeni sezon ve sezonların hepimize kulüplerimize sporcularımıza, teknik adamlarımıza, hakemlerimize, ailelerimize ve tüm spor  ailemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Hepinizi saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.' dedi.

 İftar programı sonrası TASKK Yönetim Kurulu toplanarak gündemindeki maddeleri görüşerek karara bağlamıştır.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.