Kayseri ASKF´de Sezon Açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı’da katıldı

Ekleme Tarihi 19.9.2018

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sezon açılışını bir yemekle kutladı.

ASKF Başkanı Musa Soykarcı’nın ev sahipliği yaptığı davete, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Şube Müdürleri, Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, gazeteciler, cemiyet başkan ve üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları başkan ve yöneticileri, futbol taban birlikleri başkan ve yöneticileri, kulüp başkan ve yöneticileri, antrenörler ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan ASKF Başkanı Musa Soykarcı; “2018-2019 futbol sezonu açılış yemeği ve istişare toplantımıza hoş geldiniz. Kayseri´de futbolla ilgili 88 kulübümüz ve 323 takımımız var. 9 kategoride yılda 3 Bine yakın müsabaka oynatıyoruz. Devletimizin iki yüz var. Birincisi sert yüzü, ikincisi şefkat yüzüdür. Devletimiz sert yüzünü gerekenlere göstermektedir. Bizlerde spor camiası olarak devletimizin her zaman yanındayız. Devletimizin şefkat yüzünü de spor camiası olarak görüyoruz. İşlerimizi Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin destekleri ile yapıyoruz. Belediyelerimizden bizim isteğimiz ilçelerindeki takımlara destek olmalarıdır. Büyükşehir Belediyemiz tesislerimiz yaptı, çok teşekkür ediyoruz. Melikgazi Belediyemize de spor tesisleri istiyoruz. Melikgazi´deki kulüplerimize destek istiyoruz.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise konuşmasında; “2018-2019 sezonunun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Burada bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizler belediye başkanları olarak hep birlikte spora ve sporcuya önem veriyoruz. Görevlerimizi yerine getiriyoruz. Hem de Türkiye örnek olacak şekilde yapıyoruz. En iyi yaptığımız iş spor ve sporcunun yanında olmaktır. Bu işe bir vebal olarak görüyoruz. Sporun yanında olduk tesisleştik. Sporcunun yanında olduk, yeni sporcular yetiştirdik. Profesyonellerin yanında olduğumuz kadar amatör sporun yanında da olduk. Kadın basketbol takımımızın da yanında olduk. Sporu tabana yayan amatör sporlardır. Geçtiğimiz aylarda, 40´ın üzerinde spor kulübünün başını sokacak bir yer yaptık. Yaptığımız tesisler herkese de örnek oluyor. Geçtiğimiz günlerde eski Şanlıurfa Belediye başkanı gördü. Bize, ‘Başkanım bize göster, bizde kendi şehrimize yapalım´ dedi. Yaptığımız tesisler tüm Türkiye´de gösteriliyor. Güreş eğitim merkezi yaptık, tüm Türkiye´ye örnek oldu. Örnek olma geleneği, belediyemizde hep vardı. Bizde, model olma bir belediyecilik kültürü haline geldi. Biz, amatör sporun hep yanında olduk. Yılda birkez yapılan malzeme desteğini ikiye çıkarttık. Kitle ve aile sporlarında da çok iyiyiz. Spor yazarları diyor ki, yaptığınız işleri diğer şehirlere de gösterin, onlarda yapsın.  Allah birliğimizi ve beraberliğimiz bozmasın. Bizler, ilimizde tüm unsurlarımızla bir ve beraberiz.”dedi.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.