Konya ASKF Amatör Evi Hizmete Açıldı

Ekleme Tarihi 20.11.2018

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na tahsis edilen AMATÖR EVİ’nin açılışı Genel Başkan Ali Düşmez’in katıldığı törenle gerçekleşti.

 Konya ASKF’ye tahsis edilen Konya Gar’ın hemen yanında bulunan eski tarihi evlerden otuz üç numaralı binanın açılışı; Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar, TASKK Genel Başkan Vekilleri Adnan Ersan ve Fahrettin Eserdi, Genel Başkan Yardımcısı Kadri Yatkın, Mali Sekreter Hatip Çopur, Tesisler Sekreteri Burhan Cahit Erdem ve Selahattin Çodur, Eğitim Sekreteri Mehmet Top, Malatya Askf Başkanı Seyfullah Özdemir, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımları ile yapıldı.

 Açılışta konuşan Konya ASKF Başkanı Remzi Ay; ‘’1896 yılında Almanlar tarafından yapılan binalar neo-klasik Alman yerel mimari tekniği, yüksek eğimli çatılar, basık kemerler, ot tuğlaları, saçak ve alın süslemeleri gibi özellikleri ile özgün bir kimliğe sahiptir. Yıllar içerisinde deformasyona uğrayan yapılar, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek bambaşka bir görünüme kavuştu. Bölgede özellikle trenden inen yolcuların dikkatlerini de çeken birbirinden güzel on üç ev, adeta tren nostaljisinin tamamlayıcısı konumunda bulunan bu hizmet evini ASKF’ye tahsis eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a amatörler adına çok teşekkür ederim’’ dedi.

Genel Başkan Ali Düşmez ise konuşmasında; ''Sosyal ve kültürel merkez olarak amatör spor kulüplerimize hizmet edecek bu güzel tarihi Amatör Evi’nin amatör spor camiamıza hayırlı olması temennilerimizle bu binayı tahsis eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a bende tüm amatörler adına teşekkür ederim’’ dedi.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.