Malatya Yeşilyurt Belediyesi İle Malatya ASKF Tarafından 24. Kültür, Kiraz Ve Spor Festivali Yapıldı

Ekleme Tarihi 22.6.2018

24. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında düzenlenen futbol turnuvasının açılış konuşmasını yapan Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir “Yeşilyurt Belediyesinin amatör kulüplere ve sporculara büyük katkı sağladığını ifade ederek geleneksel hale gelen futbol turnuvasının bu yılda devam etmesi bizleri memnun etmiştir.

Bu tür organizasyonlar sporcularımızın kendini geliştirmesi için çok önemlidir. Bugüne kadar sağlanan destekler ve 24. Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında düzenlenen turnuva için Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar’a tekrar teşekkür eder, mücadele edecek kulüplerimize ve futbolcularımıza başarılar dilerim. ” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar 24.Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında tertip edilen futbol turnuvasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Kentimizin ve ilçemizin sosyal, kültürel ve sportif tanıtımına büyük katkı sağlayacak kiraz festivalimiz futbol müsabakaları, karakucak güreşleri, okçuluk, atlı cirit yarışması ve diğer kültürel etkinliklerle her yıl olduğu gibi yine renkli ve hareketli geçecektir.” diye konuştu.

Gerçekleştirilen altyapı yatırımları ve destekler ile gelecek için ciddi kazanımlar elde ettiklerini aktaran Başkan Çınar, “Bu yıl 24 cüsüne ev sahipliği yapacağımız Kiraz festivalimiz kapsamında artık geleneksel hale getirdiğimiz futbol turnuvamızın düzenlenmesinde emeği geçenleri canı gönülden tebrik ederim. 10 gün sürecek turnuvamıza katılan bütün kulüplerimize, antrenörlerimize, futbolcularımıza ve maçları yönetecek hakemlerimize başarılar dilerim. Maçlarımızın fair-play ruhuna uygun, centilmenlik ve kardeşlik havasında geçmesini, gençlerimizin gelişim süreçlerine katkı sağlamasını temenni ederim. Yeşilyurt Belediyesi olarak amatör sporun ve sporcularımızın her zaman yanındayız” dedi.

Futbol turnuvasının açılış törenine; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Malatya Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanı D.Cumali Sucu, T.F.F.Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, A.S.K.F. Başkanı Seyfullah Özdemir, Futbol İl Temsilcisi Kahraman Fırat, Tertip Komitesi üyeleri Erkan VAN, Ergin TURAN ile turnuvaya iştirak eden takımların yöneticileri, hakemler, antrenörler, futbolcular ve çok sayıda taraftar katıldı.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.