Minderin Efsanesi

Ekleme Tarihi 15.4.2019

Rıza Kayaalp, Gürcü rakibini yenerek üst üste 8, toplamda 9’uncu Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştı. Avrupa’da en çok altın alan güreşçi olarak tarihe geçti.

AVRUPA Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kilo finalinde Gürcü rakibi Iakobi Kajaia'yı yenen Rıza Kayaalp, altın madalya elde etti. Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen şampiyonada grekoromen stilde mindere çıkan Rıza Kayaalp, Gürcü rakibini 3-0 yenerek üst üste 8, toplamda ise 9. kez Avrupa şampiyonu oldu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rıza Kayaalp'i telefonla arayarak tebrik etti. Rıza'yı başarısından dolayı kutlayan Erdoğan, "Rıza, seni tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum" dedi. Rıza da Başkan Erdoğan'a teşekkür ederek, "Sayın Cumhurbaşkanımız, her maçtan sonra tebrik eder. Bu, değer gördüğümüzü gösteriyor" dedi.

9. zaferiyle Türk güreş tarihinde Avrupa şampiyonalarında en fazla altın madalya kazanan sporcu unvanını elde eden Rıza, rekoru Hamza Yerlikaya'yla paylaşıyordu. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Rıza'yı şampiyonluk maçında yalnız bırakmadı. Müsabakayı yerinden izleyen Kasapoğlu, Rıza'ya karşılaşmadan sonra tebrik etti.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.