Okçulukta Makaralı Yay Karışık Milli Takımımızdan Altın Madalya

Ekleme Tarihi 1.10.2018

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Okçuluk Dünya Kupası Finalleri'nde makaralı yay karışık takım kategorisinde altın madalya kazanan Yeşim Bostan-Demir Elmaağaçlı ikilisini tebrik etti.

Samsun’da düzenlenen ve 32 sporcunun katıldığı finallerin ilk gününde makaralı yay kadınlar ve makaralı yay karışık takım müsabakaları yapıldı. 

Dünya Kupası Finalleri'nde Türkiye Makaralı Yay Karışık Takımı'nda yarışan Yeşim Bostan ve Demir Elmaağaçlı, finalde karşılaştığı Hindistan takımını 159-152 yenerek altın madalya kazandı. Milli sporcularımız bu dereceyle aynı zamanda Avrupa rekoru da kırdı.

Okçuluk Dünya Kupası Finalleri'nde;  Şanghay, Antalya, Salt Lake City ve Berlin ayaklarının sonucuna göre kategorilerinde ilk 8 sırayı alan okçular mücadele ediyor.

Bakan Kasapoğlu’ndan Milli Okçulara Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  Samsun’da düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası Finalleri'nde altın madalya kazanan Yeşim Bostan-Demir Elmaağaçlı ikilisini tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Samsun’da düzenlenen Okçuluk Dünya Kupası Finalleri'nin ilk gününde Milli sporcularımız bizlere büyük bir mutluluk yaşattı. Yeşim Bostan ve Demir Elmaağaçlı’nın mücadele ettiği  Makaralı Yay Karışık Milli Takımımız, finalde Hintli rakiplerini mağlup ederek altın madalya kazandı. Sporcularımızın bu büyük başarıyı Avrupa rekoru kırarak elde etmesi, bizleri ayrıca gururlandırdı.  Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektiren Milli sporcularımızı gönülden kutluyor,  bu değerli organizasyonda mücadele edecek diğer sporcularımıza başarılar diliyorum.” 

 

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.