Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu ASKF’yi Ziyaret Etti

Ekleme Tarihi 26.11.2018

Ziyarette Vali Yavuz’u ASKF Başkanı Mustafa Kılıç ile yöneticiler karşıladı.

Vali Yavuz ziyarette yaptığı açıklamada “Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna nezaket ziyaretinde bulunarak karşılaştıkları sorunları öğrenmek için görüş alış verişinde bulunmak istedik. Sporun, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan koruması ve özgüvenlerini geliştirmesi bakımından önemini hepimiz biliyoruz. Valilik olarak bütün kulüplerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ilimizde önemli yatırımları var. Her bir spor branşını desteklemeye gayret ediyoruz. Sıkıntılarınızı, sorunlarınızı biliyoruz. Bunları çözmek için gayret ediyoruz. Önümüzdeki süreçte bütün spor kulüplerimizin iyi mekânlarda barınmaları ve imkanlarının en üst seviyede olması noktasında çalışıyoruz. Şu anda proje çalışması devam ediyor. Sporu; birlik, beraberlik, kardeşlik olarak algılıyoruz. Sporda şiddete sıfır toleransımız var. Bu yönde de ciddi tedbirler alıyoruz. Bu konuda eksiklik olmaması için emniyet birimleri tarafımca yeterince ikaz edilerek, uyarılmıştır. Şiddet bizim kabul edebileceğimiz bir şey değildir. İnsanları kötü alışkanlıklardan kurtarmak için bu işi yapıyoruz. Bizatihi sporun kendisi böyle bir duruma düşmüşse vahim hadisedir. Ordu’da böyle bir sıkıntı ciddi boyutta değil. 18 aydır çalışarak müşahede ediyorum ki, Ordu şehri nezaket ve zarafet sahibi bir toplumdan oluşuyor” şeklinde konuştu.

Ayrıca Vali Yavuz, “Ordu insanı fiziksel özellikleri bakımından spora yatkın. Önemli sporcularımız var. Geçmişte yetişmiş bugün önemli şampiyonluklar elde etmiş gençlerimiz var. Sporu, sadece insanları profesyonel veya amatör düzeyde yarışacak boyutta değil, insanların sağlığına, bireysel kişisel gelişimine katkı sunacak alan olarak görüyoruz. Amaç sporun içinde olmak. Emekleriniz dolayısıyla hepinizi kutluyor teşekkür ediyorum” dedi.

4 yıldır yönetimde olduklarını ve Vali nezdinde hiç ziyaret edilmediklerini söyleyen ASKF Başkanı Mustafa Kılıç, ziyaretinden dolayı Vali Yavuz’a teşekkür ederek, “Spor camiası olarak neler yapıyoruz, eksiklerimiz neler bizleri zaman zaman dinlediniz. Birçok kulübümüzden sizin adınıza güzel tepkiler var. Federasyonumuzda yüze yakın kulüp var. Bunun 50 tanesi futbol kulüpleri, diğerleri de bireysel sporlar. Büyük bir aileyiz. Bizi onurlandırdınız” diye konuştu.

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.