Özel Olimpiyatlar Dünya Yaz Oyunları, Abu Dhabi'de Gerçekleştirildi

Ekleme Tarihi 22.3.2019

Özel eğitim gereksinimi olan bireyleri yaşıtlarıyla kaynaştırıp topluma kazandırmayı amaçlayan Özel Olimpiyatlar Türkiye, Abu Dhabi'de gerçekleşen Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları'na 11 kişilik karma futbol takımıyla katıldı.

Birlikte oynayıp eğlenmenin yanında Türkiye'yi temsil etme gururunu yaşayan özel ve partner sporcular, gruplarında 3'üncü olarak madalya kazanmanın mutluluğunu da paylaştı. 

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics'in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye, Abu Dhabi'de gerçekleşen Dünya Oyunları'na katıldı.

Lefkoşa, Erzincan, İzmir, Kayseri, İzmit, Manisa, Balkesir'den katılım sağlayan 6 özel, 5 partner sporcu, Karma Futbol Projesi sayesinde geliştirdikleri futbol becerilerinin ve emeklerinin karşılığını Abu Dhabi'de aldı. Özel Olimpiyatlar Türkiye Karma Futbol Takımı Hindistan'ı 5-1 mağlup ederek ilk başarısını elde etti. Yunanistan ile oynadığı maçta ise  3-1 galibiyet alarak liderliğini sürdürdü. Cezayir ve İtalya takımlarıyla oynadığı maçlarda yenilmesine rağmen, yeniden yeşil sahalarda buluştuğu İtalya'yı 1-0 yenerek üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başardı.  

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.