Samsun ASKF Tarafından Düzenlenen “2018 Yılı’nın En’leri” Ödül Töreni Yapıldı

Ekleme Tarihi 31.12.2018

Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından amatör branşlarda Dünya, Avrupa ve Uluslararası Şampiyonalarda başarılı olan sporcular ile amatör liglerde 2017-2018 sezonu içerisinde kategorilerinde şampiyon olan takımlara düzenlenen törenle kupaları verildi.

Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen TRT Spor Spikeri Cüneyt Ersan’ın sunumuyla gerçekleşen ödül törenine, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Ak Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Ak Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Tekkeköy Belediye Başkan Hasan Togar, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Erkan Özcan, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, Samsun TÜFAD Başkanı Hakkı Bayrak, MÜSİAD Başkanı Haluk Tan, Çorum ASKF Başkanı Sefer Kurtaran, Amasya ASKF Başkanı Şerafettin Aykaç, Ordu TÜFAD Başkanı Turgut Kır, 2 No’lu Sendika Başkanı İbrahim Uzun, Samsun Hakem Derneği Başkanı Samet Çiçek, Samsun İl Hakem Kurulu Başkanı Faruk Sertakan, Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, TFF İl Temsilcisi Hasan Özbulut, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, amatör spor kulüpleri başkanları, antrenörleri ve sporcular katıldı.

Açılış konuşmasını yapan ve Samsun'un spor kenti olduğunu belirten Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, "Tesis şehri olan Samsun’umuzu daha ileriye taşımak için bizler her gün çalışıyoruz. Bir sezon boyunca canını dişine takarak çalışan ve bunun mükafatı olarak da Avrupa ve Dünya Şampiyonaları'nda dereceye giren sporcularımızı ve aynı zamanda futbolda branşında da Türkiye dereceleri ve ilimizde şampiyonluklar yaşayan sporcuları kutluyorum. Bu spor şehrinin başarılarını hep birlikte daha da ilerilere taşıyacağız" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, “Gönüllü kuruluşların yaptıkları büyük fedakarlıklar gerektiriyor. Gençlik ve Spor Bakanlıklarının geçmiş dönemde Samsunlu Bakanlarımızın olması nedeniyle Samsun’da altyapı çalışmaları spor komplekslerimiz tamamlanmıştır. Bu vesile ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları yapan Suat Kılıç ve Akif Çağatay Kılıç’a hepiniz adına teşekkür ediyorum. Ayrıca ASKF Başkanı Şener Aydın ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, "Bir spor ülkesi olarak, her zaman sporcularımızın yanında olduk. Tarih ve kültür bilincine sahip, milli manevi değerlerini özümsemiş gençlerimizin geleceğe yürüyüşünde, büyük bir role sahip olan, kötü alışkanlıklardan uzak tutan, sağlıklı bir toplum olmanın ve sosyalleşmenin önemli bir aracı olarak gördüğümüz sporun gelişimi adına önemli atılımlar gerçekleştirdik" dedi.

Samsun’un spor kenti olduğunu vurgulayan Samsun Valisi Osman Kaymak ise konuşmasında, “Biz Samsun’da hep şunu söylüyoruz. Samsun’un kendisine çizdiği vizyonlar var. Samsun’a tarım kenti, sağlık kenti, eğitim kenti ve spor kenti diyoruz. İşte Samsun’a spor kenti özelliğini kazandıran sizlersiniz. İnşallah Samsun sizler sayesinde bu coşku, bu heyecan ve başarı sayesinde gerçekten spor kenti olma özelliğini sadece Samsunlular değil, bizim dışımızdaki insanların da spor kenti demeleridir. Bu anlamda bunun ölçüsü başarıdır" dedi.

Vali Kaymak ayrıca, "Bunun için amatör spor kulüpleri çok önemlidir. Sporu tabana yayıyorsunuz. Ayrıca Samsun’a yapılan bu tesisler için geçmiş dönem Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmış Sayın Bakanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Arkadaşlar, 25 yıllık kaymakam, 4 yıldır da valilik yapıyorum. İnanın Samsun’daki spor altyapısı birçok ilimizde yok. Başka illerimiz Samsun’u gıpta ile izliyorlar" dedi.

2017-2018 sezonunda bireysel kategorilerde Avrupa ve Dünya Şampiyonaları'nda ve Uluslararası müsabakalarda  başarı gösteren 40 sporcu ile Samsun Amatör Liginde ve Türkiye Şampiyonalarında başarılı olan kulüplere kupaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Ayrıca ödül gecesinde Vali Osman Kaymak tarafından Haber Gazetesi Spor Müdürü Selçuk Kaya ile Spor Muhabirleri Salim Yıldız ve Mustafa Civelek'e Samsun futboluna verdikleri hizmetlerden dolayı vefa ve hizmet plaketi takdim edildi.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.