Taskk 36. Başkanlar Kurulu Toplantısı Antalya’da Yapıldı

Ekleme Tarihi 1.6.2015

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'nun 36. Başkanlar Kurulu Toplantısı Antalya’da yapıldı. Toplantıya, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Yönetim, Denetim, Disiplin ve Onur Kurulu Üyeleri ile 80 ilin ASKF Başkanı katıldı.

Toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, aziz şehitlerimiz, amatör spora gönül vermiş ve aramızdan ayrılmış olan değerli spor adamları adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 
Toplantının açılış konuşmasını yapan TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, son yıllarda amatör sporda çok ciddi işlerin yapıldığını ama bundan sonraki dönemde de spor, sporcular ve camia adına yapılacak önemli işlerin de bulunduğunu ifade etti.
 
DÜŞMEZ konuşmasında “Spor Genel Müdürü ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekilliği görevlerinde bulunan İstanbul 3. Bölge’den milletvekili adayı olan Mehmet BAYKAN’dan önemli destekler gördüm. Sizin huzurunuzda bir kez daha Mehmet BAYKAN’a teşekkür ediyor, milletvekilliği adaylığı sürecinde başarılar diliyorum" dedi.
 
Amatörlerin önemli sorunlarından birisi olan sağlık sorununun çözümü noktasında Sağlık Bakanlığı ile yapılan çalışmalarda sona gelindi. Görüşmeler sonucunda hazırlanan protokol Sağlık Bakanlığı’na sunuldu. Protokol çerçevesinde Sağlık Bakanlığı tarafından amatör futbol maçlarında görev alacak kişilerin ilkyardım için kurs eğitimi verilmesi konusunda gerekli her türlü desteği vereceğini belirtti. Bu konuda başta Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU olmak üzere Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan NACAR’a ve Bakanlık bürokratlarına katkılarından dolayı teşekkür ederim dedi.
 
Ali DÜŞMEZ konuşmasında; TASKK’ın Kardeş İller Projesi yeni dönemde faaliyete geçirilecek. Konfederasyonumuza üye Federasyonlarımızın ekonomik durumları dikkate alınarak değişik iller ile eşleştirmeler yapıldı. Her konuda birbirleri ile iletişim kurarak amatör spor kulüplerimizle birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluğun pekiştirilmesinin sağlanmış olacağını belirtti.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Amatör futbol faaliyetleri ve BAL (Bölgesel Amatör Lig) ve diğer konular hakkında Başkanlık Divanı genel bilgilendirme yaptı.
 
Konfederasyonumuzda görev alan önceki dönem Tokat ASKF Başkanı Gürsel YILDIZ ile Sivas ASKF Başkanı Orhan DEMİROK’a geçmiş hizmetleri anısına Genel Başkan Ali DÜŞMEZ tarafından plaket takdim edildi.
 
Toplantı ASKF Başkanlarının öneri ve taleplerini içeren konuşmalarının ardından Genel Başkan Ali DÜŞMEZ’in kapanış konuşması ile son buldu.

Başkanlar Kurulu Toplantısı'ndan bir gün önce Konfederasyon Yönetim Kurulu gündemindeki maddeleri görüşmek üzere toplandı.
 
Toplantıda gündemdeki görüşülen maddeler karara bağlandı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.