19. Mercedes-Benz Ege Kupası'nda Yunanistan şampiyon oldu

19. Mercedes-Benz Ege Kupası'nda Yunanistan şampiyon oldu
Eklenme Tarihi : 27 Kasım 2017 Pazartesi
Okunma Sayısı : 110

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 19. kez düzenlenen ve U16 Milli takımlarının katıldığı Mercedes-Benz Ege Kupası'nın final maçında Türkiye'yi 1-0 mağlup eden Yunanistan, kupayı 2'nci kez kazandı.

Bu arada 3'lük maçında Kosova'yı 1-0 mağlup eden Rusya, turnuvayı 3. tamamladı.

Şampiyon Yunanistan, kupasını TFF İzmir Bölge Müdürü Hamdi Kutval ve turnuva direktörü Can Emre Tuğal'ın elinden aldı.
Turnuvada en centilmen takım Kosova, en skorer oyuncu Türkiye'den Ali Akman oldu.
Finalin en değerli oyuncusu ise Türkiye'den Hakan Yeşil seçildi.
Stat: Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi
Hakemler: Emre Bulut, Tolga Atasoy, Uğur Başdaş
Türkiye: Arda Özçimen, Muhammed Emin Sarıkaya, Çağatay Kurukalıp, Arif Boynuuzun (Dk. 70 Halil İbrahim Sevinç), Mert Ahmet Akbulut, Bünyamin Yavaşoğlu, Salih Kavrazlı, Ferhat Çoğalan, Hakan Yeşil, Mustafa Kapı, Polat Abay (Dk. 50 Atalay Yıldırım)
Yunanistan: Tzolakis, Grosdis (Dk. 47 Katsikas-Dk. 79 Douros), Karamperis, Manisoglou, Belevonis (Dk. 47 Pietris), Ntosis (Dk. 54 Aventisian-Dk. 79 Nikolis), Pavlidis, Panagiotou, Rizos, Siatounis (Dk. 54 Kotopoulos- Dk. 79 Konstantopoulos), Sourlis
Gol: Dk. 65 Vasileios Sourlis (Yunanistan)
Sarı kartlar: Dk. 36 Arif Boynuuzun Dk. 48 Çağatay Kurukalıp (Türkiye), Dk. 64 Aventis Aventisian (Yunanistan)
 
A GRUBU
O
G
B
M
A
Y
P
B GRUBU
O
G
B
M
A
Y
P
1. Türkiye
3
2
1
0
10
0
7
1. Yunanistan
3
2
1
0
3
0
7
2. Kosova
3
2
0
1
4
5
6
2. Rusya
3
1
2
0
3
0
5
3. Azerbaycan
3
1
0
2
1
8
3
3. Moldova
3
1
1
1
2
2
4
4. Arnavutluk
3
0
1
2
1
3
1
4. Karadağ
3
0
0
3
0
6
0
 
Tarih-Saat
Grup
Takım
Skor
Takım
Stat / Yer
20.11.2017 - 15.00
A
Türkiye
4-0
Kosova
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi / Torbalı
20.11.2017 - 15.00
B
Yunanistan
2-0
Moldova
Altınordu İsmet Orhunbilge Tesisleri / Selçuk
20.11.2017 - 11.30
A
Azerbaycan
1-0
Arnavutluk
Kuşadası Özer Türk Stadı
20.11.2017 - 11.30
B
Rusya
3-0
Karadağ
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi / Torbalı
21.11.2017 - 15.00
A
Arnavutluk
0-0
Türkiye
Kuşadası Özer Türk Stadı
21.11.2017 - 15.00
B
Moldova
0-0
Rusya
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi / Torbalı
21.11.2017 - 11.30
A
Kosova
2-0
Azerbaycan
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi / Torbalı
21.11.2017 - 11.30
B
Karadağ
0-1
Yunanistan
Altınordu İsmet Orhunbilge Tesisleri / Selçuk
23.11.2017 - 15.00
A
Türkiye
6-0
Azerbaycan
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi / Torbalı
23.11.2017 - 15.00
B
Moldova
2-0
Karadağ
Kuşadası Özer Türk Stadı
23.11.2017 - 11.30
A
Kosova
2-1
Arnavutluk
Altınordu İsmet Orhunbilge Tesisleri / Selçuk
23.11.2017 - 11.30
B
Yunanistan
0-0
Rusya
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi / Torbalı
25.11.2017 - 11.30
3.lük
Kosova
0-1
Rusya
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi / Torbalı
25.11.2017 - 15.00
FİNAL
Türkiye
0-1
Yunanistan
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi / Torbalı