ADANA ASKF’DEN GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İLMÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

ADANA ASKF’DEN GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İLMÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET
Eklenme Tarihi : 02 Ocak 2017 Pazartesi
Okunma Sayısı : 940

Adana ASKF Başkanı Ali GÜLLERİ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir ATAŞBAK’ı makamında ziyaret etti.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, kentte sporun gelişmesinin koordineli çalışmayla gerçekleştiğini söyledi.

Ataşbak, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Gülleri, Genel Sekreter Zeki Aysan,   Başkan Vekilleri Tuncer Akdoğan, Ramazan Çimen, Genel Sekreter ve Yardımcısı Hacı Gökşenli ile Ahmet Bozan, Eğitim Sekreteri Şahin Ciğer'i makamında kabul ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.
Ataşbak, kendisinin de bazı spor dallarıyla yakından ilgilendiğini, amatör spor kulüplerin nasıl yaşadıklarını ve faaliyetlerini sürdürdüklerini yakından bildiğini belirterek, ziyaret sırasında konuşmasında şunlara yer verdi:
“Kentimizde sporun gelişmesi taban birliklerinin uyumlu ve koordineli çalışmasıyla gerçekleşir. Adana’da bu sistem oturmuş durumda. Bizlerin hedefi çıtayı daha da yükseltmektir.  ASKF’nin yıllardır başkanı olan Ali Gülleri ve deneyimli ekibinin çalışmalarını yakından takip ediyor um. İl Spor Müdürlüğü olarak görevimiz, amatör kulüplerin çağdaş, ışıklandırılmış, çim sahalarda maç yapmalarını sağlamaktır.
-Gülleri: “Adanalı Amatörler Çok Şanslı”-
ASKF Başkanı Ali Gülleri, Adana amatör spor kulüplerinin tesis, malzeme, yönetici konusunda hayli şanslı olduklarını ifade etti.
Gülleri, başta valilik olmak üzere her sezon amatörlere yerel yöneticiler tarafından eşofman, şort, forma, spor ayakkabısı gibi spor malzemesi yardımı yapıldığını belirtti.
Ataşbak’a  göreve geldiği günden bu yana koordineli çalışacaklarını belirten Gülleri, kentlerin tanıtımında sporun önemine değinerek, “Adana sporda marka kent oldu. Federasyon başkanları ulusal ve uluslararası faaliyetlerini çağdaş tesisleri, deneyimli yöneticileri ve hava koşulları nedeniyle Adana’da yapmayı arzulamaları bunu kanıtlıyor. Hep birlikte hedef büyüterek daha önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya talibiz” diye konuştu.

ASKF Başkanı Ali Gülleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Abdulkadir Ataşbak’a Amatör Sporlarına verdiği desteklerden dolayı plaket  takdim etti.