AĞRI’DA SPORUN EN’LERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

AĞRI’DA SPORUN EN’LERİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Eklenme Tarihi : 11 Kasım 2017 Cumartesi
Okunma Sayısı : 344

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen 5. Ağrı'da Sporun EN’ leri Ödül Töreni’ne katılmak üzere Ağrı'ya gitti.

Ağrı'da Ardahan, Kars, Erzurum, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Iğdır, Van, Siirt, Erzincan, Ağrı ASKF başkan ve yöneticileri, TFF Erzurum, Malatya ve Van Bölge müdürleri, TFF İstanbul İl Temsilcisi, Ağrı'nın spor taban birlikleri, kulüp yöneticileri ve sporcular tarafından karşılanan Düşmez' e, Teknik Direktör Yılmaz Vural, Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ve spor adamı Seyit Ateş eşlik etti.
Ödül töreni öncesinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin Kültür Merkezi  Osmanlı Salonunda bir panel düzenlendi. Prof. Dr. Gökhan Bayraktar'ın moderatörlüğünü yaptığı Seyit ateş ve Yılmaz Vural'ın da panelist olarak yer aldığı  TFF ve Amatör Futbol Organizasyonu isimli panelde konuşmacı olan Düşmez," TFF’nin Türkiye’de tüm futbol düzeninden ve organizasyonlardan sorumlu olduğunu ve bunu 14 Bölge Müdürlüğüyle gerçekleştirdiğini, ancak amatör futbol organizasyonunun 81 ilde örgütlü olan TASKK çatısı altında yürütüldüğünü söyledi. TASKK'ın bu anlamda TFF ile işbirliği yaptığını, bu işbirliği ile hem TFF'nin büyük bir yükten kurtulduğunu, hem de TASKK sayesinde ülkenin önemli bir spor organizasyonu olan amatör futbol organizasyonunun sorunlarının çözüldüğünü söyleyen Düşmez, " Taskk olarak amatörlerin sorunlarına her altı ayda bir olmak üzere düzenlediğimiz başkanlar kurulu toplantıları ve TFF bünyesinde Amatör Kurul toplantıları ile çözümler arama gayretindeyiz." dedi.
Panel sonrasında Ağrı Valisi Süleyman Elban'ı makamında ziyaret eden heyet, Vali Süleyman Elban'a Milli Forma takdim etti.
 
Ağrı Kültür ve Kongre Merkezinde Ağrı'da Sporun Enleri Ödül Törenine katılan Düşmez, burada yaptığı konuşmada "Ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonudur. Biz   Kardeş ASKF projesi ile bu ailenin büyük bir aile olduğunu ortaya koyduk" dedi.
28 Kategoride 52 Ödülün dağıtıldığı gecede Ali Düşmez'e Yılın Spor Adamı ödülü takdim edildi.
Ağrı ziyareti İshakpaşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbe ziyareti ile sona erdi.