Antrenör eğitimleri devam ediyor

Antrenör eğitimleri devam ediyor
Eklenme Tarihi : 30 Aralık 2016 Cuma
Okunma Sayısı : 990

TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından gerçekleştirilen antrenör eğitimleri aralıksız devam ediyor.

18-30 Aralık tarihleri arasında ikisi İstanbul'da TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde, biri Antalya'da olmak üzere toplam 3 adet UEFA B Lisans 2.Aşama Kursu düzenlendi. Toplam 68 kursiyerin katıldığı bu kurslarda Atilla Yüce, Coşkun Süer, Selman Coşkun, Aykut Canik, Nedim Karadeniz, Osman Üstünel, Ömercan Göksu, Prof. Dr. Aysel Pehlivan, Doç. Dr. Coşkun Küçüktepe, Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan, Aysel Pehlivan, Dr. Neşe Toktaş , Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan, Dr. Erden Or, Ahmet Erdoğan, Sebahattin Şahin, Emrah Aykurt, Necla Güngör Kırağası ve Ali Ekber Düzgün eğitim verdi.

19-23 Aralık tarihleri arasında TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde TFF A Profesyonel Kaleci Kursu'nun ilk aşaması gerçekleştirildi Milli Takımlar Kaleci Departmanı Sorumlusu Alper Boğuşlu'nun yanı sıra Gülhan Gündüz Şişman, Ebru Omurcalı, Kemal İslamoğlu ve Halim Öz'ün eğitmen olarak bulunduğu kursta 19 kursiyer yer aldı.
5-19 Aralık tarihleri arasında Antalya'da UEFA A Lisans 1 Aşama Kursu gerçekleştirildi. Adil Müftüoğlu, Atagün Çakmak, Ayhan Aksu, Coşkun Arslan, Dursun Yıldırım, Emrullah Açıkgöz,  Ferudun Öten, Fikret Özcan, Gökhan Kılavuz, Hacı Ali Kılınç, Hakan Yavuz, İbrahim Ethem Karataş, İlker Yılmaz, Mahir Demiral, Mustafa Aksoy, Mustafa Erkan Yılmaz, Mutlu Er, Necati Pala, Necati Tongarlak, Orhan Meler, Sertaç Gezer, Tarkan Esmer, Turgay Koçak ve Ünsal Aka'nın kursiyer olarak katıldığı kursta; Tuna Güneysu, Mehmet Ekşi, Prof. Dr. Niyazi Eniseler, Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan, Dr. Metin Çakıroğlu, Dr. Neşe Toktaş Torun, Dr. Anıl Işık, Dr. Erden Or, Gülhan Gündüz Şişman ve Taner Karaman eğitim verdi.
12-16 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da TFF A Profesyonel Kaleci Kursu'nun ikinci aşaması yapıldı. Milli Takımlar Kaleci Departmanı Sorumlusu Alper Boğuşlu'nun yanı sıra Gülhan Gündüz Şişman, Ebru Omurcalı ve Halim Öz'ün eğitmen olarak bulunduğu kursa 16 kursiyer katıldı.

5-9 Aralık tarihleri arasında TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde TFF B Kaleci Kursu düzenlendi. Milli Takımlar Kaleci Departmanı Sorumlusu Alper Boğuşlu'nun yanı sıra Gülhan Gündüz Şişman, Ebru Omurcalı ve Halim Öz'ün eğitmen olarak bulunduğu kursa 18 kursiyer katıldı.
15 - 17 Aralık tarihleri arasında TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde Maç ve Performans Analizi Sertifika Programı'nın 2.aşaması gerçekleştirildi.

Milli Takımlar Maç ve Analiz Departmanı Sorumlusu Dr. Metin Çakıroğlu, STATS firmasından Jamie Dos Anjos ile Gijs Beenker, Arttek/ Vizrtr firmasından Kıvanç Işık, Sportstec&gutto.biz firmasından Tarkan Batgün'ün yanı sıra asistanlar Erdi Tokul, Hüseyin Çayır , Didem Karagenç ve Cemal Bülbül'ün eğitmen olarak yer aldığı eğitimde 46 kursiyer yer aldı.
12-14 Aralık tarihleri arasında TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörlüğü Sertifika Programı düzenlendi. 
Milli Takımlar Maç ve Analiz Departmanı Sorumlusu Dr. Metin Çakıroğlu, STATS firmasından Jamie Dos Anjos ile asistanlar Erdi Tokul, Hüseyin Çayır, Didem Karagenç ve Cemal Bülbül'ün eğitmen olarak yer aldığı programa 46 kişi katıldı.
1-11 Aralık tarihleri arasında Adana'da, 5-15 Aralık tarihleri arasında Şanlıurfa'da, 12-22 Aralık tarihleri arasında Aydın'da toplam 3 adet Grassroots C Kursu yapıldı. Osman Öngen, Özer Yurteri, Sercan Görgülü, Murat Kaya, Ersan Ogan ve Serhat Sütlü'nün eğitim verdiği bu kurslara toplam 90 kişi katıldı.
19 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Antalya'da 2 adet UEFA Elit A Kursu yapıldı. Toplam 59 kursiyerin yer aldığı bu kurslarda; Ömer Kaner, Muammer Birdal, Atilla Yüce, Nur Mustafa Gülen, Prof. Dr. Niyazi Eniseler, Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan Yrd. Doç. Dr. Ali Onur Cerrah, Yrd. Doç. Dr. Osman Ateş, Dr. Metin Çakıroğlu, Dr. Erden Or, Alper Boğuşlu, Cezmi Turhan, Ali Ekber Düzgün, Gülhan Gündüz Şişman, Oben Meralbaysal eğitim verirken, Hüseyin Eroğlu ile Önder Özen misafir konuşmacı olarak yer aldı.
20 Kasım- 2Aralık tarihleri arasında TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde UEFA B Lisans 1.Aşama Kursu düzenlendi. M. Nedim Karadeniz, Selman Coşkun, Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan Dr. Erden Or, Uzm. Psk. İbrahim Eke, Necla Güngör Kırağası, Sertan Kırağası ve Gülhan Gündüz Şişman'ın eğitmenlik görevini üstlendiği kursta; Afşin Dalgıç, Ali İhsan Uysal, Çağdaş Atan, Ercan Yaman, Erdoğan Eryılmaz, Erkan Eren, Faruk Bayar, Hakan Demirel, Hamit Gür, Koray Aydın, Mehmet Emrah Özkan, Mustafa Erol, Necati Ateş, Oğuz Dağlaroğlu, Olcay Kiremitci, Selim Koç, Serkan Atıc, Sıtkı Özbek, Şevki Murat Arslanoğlu, Tolga Özgen, Uğur Bozkurt, Ümmet Bora Sönmez, Vedat Çoban ve Yücel Ömür Ejder kursiyer olarak yer aldı.
20 Kasım- 2Aralık tarihleri arasında TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde UEFA B Lisans 2.Aşama Kursu düzenlendi. Ramazan Torunoğlu, Aykut Canik, Necla Güngör Kırağası,Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan, Doç. Dr. Coşkun Küçüktepe, Dr. Neşe Toktaş, Uzm. Psk. İbrahim Eke ve Murat Ilgaz'ın eğitim verdiği kursa 25 kursiyer katıldı.
1-10 Kasım tarihleri arasında Edirne ve Afyon'da, 14-24 Kasım tarihleri arasında ise Sakarya'da Grassroots C kursları yapıldı. Toplam 90 kursiyerin katıldığı bu kurslarda Ömer Kaner, Osman Üstünel, Atilla Yüce, Tuncay Mocan, Ersan Ogan ve Serhat Sütlü eğitim verdi.
11-12 Kasım tarihlerinde İstanbul'da Gönüllü Liderlik Kursu düzenlendi. Nur Mustafa Gülen'in eğitim verdiği kursa 16 kişi katıldı.