Atletik performans kursu başladı

Atletik performans kursu başladı
Eklenme Tarihi : 05 Şubat 2018 Pazartesi
Okunma Sayısı : 494

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen Atletik Performans 2. Aşama Kursu iki grup halinde gerçekleştiriliyor.

28 Ocak'ta başlayan ilk eğitim, 6 Şubat'ta sona erecek. 2. grup ise eğitime bugün başladı. Bu kurs 10 Şubat'ta tamamlanacak.

İki grupta toplam 68 kursiyerin katıldığı kurslara TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri ile Fulya Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi ev sahipliği yapıyor. Türkiye'nin tek FIFA Mükemmeliyet Merkezi olan Fulya Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi'ndeki teorik ve uygulamalı eğitimlerin ilki bugün gerçekleşti.
 
"Sakatlığa Yatkın Oyuncuyu Tespit Etme& Önleme", "Kuvvet Ölçümlerinde Yeni Teknolojiler ve Antrenman Metotları" ile "'Yorgunluk ve Sakatlık Riski için Sporcu Monitörizasyonu" konularının işlendiği eğitimleri, Acıbadem Sports ekibinden Dr. Anıl Işık ve Fzt. Serdar Korkmaz ile kondisyonerler Turgay Aslanyürek ve Celal Başoğlu verdi.
 
Fulya Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezi'ndeki ikinci eğitim, 5 Şubat'ta yapılacak. Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen kursta ayrıca Doç. Dr. Yusuf Köklü, Doç. Dr. Utku Alemdaroğlu, Doç. Dr. Mehmet Özçağlayan, Yrd. Doç. Dr. Alper Aşçı, Yrd. Doç. Dr. Şengül S. Talak, Aslan Başar, Fatih Yıldız, Dolu Arslan ve Umut Şahin eğitmen olarak yer alıyor.