BAKAN DR. OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ JUDOCU BİLAL ÇİLOĞLU’NA KUTLAMA

BAKAN DR. OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ JUDOCU BİLAL ÇİLOĞLU’NA KUTLAMA
Eklenme Tarihi : 20 Ekim 2017 Cuma
Okunma Sayısı : 344

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Bilal Çiloğlu’nu kutladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nda 73 kiloda gümüş madalya kazanan Bilal Çiloğlu’nu kutladı.

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Gençler Dünya Judo Şampiyonası’nın ikinci gününde erkeklerde Cengizhan Dönmez, Uğurcan Zehir, Bilal Çiloğlu ve kadınlarda İrem Korkmaz tatamiye çıktı.

73 Kg’da Bilal Çiloğlu, müsabakalarda gösterdiği başarılı performansla gümüş madalyanın sahibi oldu. Çiloğlu, ilk turda Meksikalı rakibini altın skorla, ikinci turda Hırvar rakibini ipponla, üçüncü turda Koreli rakibini waza-ari puanıyla geride bıraktı ve çeyrek finale yükseldi. Bu turda Brezilyalı rakibini altın skorda ihtar ile geçen Bilal Çiloğlu, yarı finalde Ukraynalı rakibiyle çekişmeli bir mücadele sergiledi. Normal süresi karşılıklı waza-ari puanlarıyla 1-1 biten müsabakanın altın skor bölümünde Çiloğlu ikinci waza-ari puanına ulaşıp finalist oldu. Finalde Azerbaycanlı Hidayet Heydarov ile altın madalya için karşılaşan Çiloğlu müsabakayı kaybetti ve sıkletinde ikincilik kürsüsünde yer aldı.

Günün diğer müsabakalarında ise Dönmez, Zehir ve Korkmaz rakiplerine yenildiler. Şampiyonadaki son sporcumuz cumartesi günü kadınlar +78 Kg’da Kübranur Esir tatamiye çıkacak.