BAKAN OSMAN AŞKIN BAK GENÇ BOKSÖRLERİ TEBRİK ETTİ

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK GENÇ BOKSÖRLERİ TEBRİK ETTİ
Eklenme Tarihi : 30 Ekim 2017 Pazartesi
Okunma Sayısı : 344

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Genç Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası’nda madalya kazanan sporcuları tebrik etti.

Avrupa Boks Konfederasyonu (EUBC) tarafından Antalya’da düzenlenen Genç Erkekler Avrupa Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli boksörler 5 madalya kazandı.

Toplamda 33 ülkeden 198 sporcunun mücadele ettiği organizasyonda ülkemizi 64 kiloda temsil eden boksörümüz Tuğrulhan Erdemir altın madalya kazanarak kürsünün zirvesine çıktı. Ringde mücadele eden sporcularımızdan Ahmet Otçu ve Berat Acar gümüş madalya, Azad Demirhan ve Mücahit İlyas ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Bakan Osman Aşkın Bak şampiyonluğa ulaşarak altın madalya kazanan milli boksör Tuğrulhan Erdemir’i müsabakanın hemen ardından telefonla aradı. Bakan Bak telefon konuşmasında; “ Dünya Şampiyonasının ardından bu kez de Avrupa Şampiyonası’nda Şanlı Bayrağımızı göndere çektirerek bir kez daha tüm dünyaya İstiklal Marşımızı dinlettiğin ve bize bu gururu yaşattığın için tebrik ederim. Yolun açık olsun kardeşim” dedi.