Engelli Futbolu, 2016 yılında da yükselişini sürdürdü

Engelli Futbolu, 2016 yılında da yükselişini sürdürdü
Eklenme Tarihi : 03 Ocak 2017 Salı
Okunma Sayısı : 723

Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, İşitme Engelliler Spor Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu ve Özel Sporcular Spor Federasyonu 2016 yılını çeşitli başarılar ile tamamladı.

 

 

 

Özel Sporcular Spor Federasyonu

Özel Sporcular Milli Takımı, Fransa 2016 INAS Avrupa Futbol Şampiyonasına gitmeye hak kazandı ve şampiyonayı 5.olarak tamamladı.
 
İşitme Engelliler Spor Federasyonu

İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımımız, 2012'den sonra 2016 yılında da İtalya da düzenlenen şampiyonada Dünya Şampiyonu olma başarısı gösterdi. İşitme Engelliler U21 takımı ise Avrupa Şampiyonası'nda 2. oldu.
 
Görme Engelliler Spor Federasyonu

Görme Engelliler Federasyonu bünyesindeki Turkcell Sesi Görenler Milli Takımı Avrupa Şampiyonu olarak, 7-18 Eylül tarihlerinde Brezilya'nın Rio de Janerio kentinde gerçekleşen Paralimpik Oyunlara katılma hakkı kazandı. Takımımız Paralimpik Oyunları 5. olarak tamamladı.
Görme Engelliler Milli Takımı, Selanik'de gerçekleşen B1 Avrupa Şampiyonası'nda ise 2'ncilik kupası aldı.
Bedensel Engelliler Spor Federasyonu
Ampute Milli takımımız  Polonya'da düzenlenen 2015 Avrupa Şampiyonası'nda şampiyonluğa ulaşarak 2016 yılında da liglerini uluslararası seviyelere taşıdı.