GENÇLERDEN 2 MADALYA DAHA

GENÇLERDEN 2 MADALYA DAHA
Eklenme Tarihi : 06 Kasım 2017 Pazartesi
Okunma Sayısı : 342

Türkiye, Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası'nın ikinci gününde 2 bronz madalya kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Kıbrıs Rum Kesimi'nde düzenlenen Şampiyona'da bronz madalya kazanan Görkem Polat ve Edanur Koç için tebrik mesajı yayımladı.

 Türkiye, Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası’nın ikinci gününde 2 bronz madalya elde etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası'nda bronz madalya kazanan Görkem Polat ve Edanur Koç’u yayımladığı mesajla tebrik etti.


Kıbrıs Rum Kesimi'nin Larnaka şehrinde düzenlenen ve 37 ülkeden 502 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası'nın ikinci gününde 5 sıklette karşılaşmalar yapıldı.

İlk günü 2 altın madalya ile tamamlayan Türkiye, şampiyonanın ikinci gününde 2 bronz madalya elde etti. Organizasyonda, erkekler 48 kiloda Görkem Polat ve kadınlar 44 kiloda Edanur Koç, Türkiye'ye bronz madalya getiren isimler oldu. 

Milli sporculardan kadınlar 55 kiloda Tuğba Yılmaz çeyrek finalde, 68 kiloda Aleyna Yılmaz 2. turda ve erkekler 63 kiloda Nesim Küskü ise birinci turda şampiyonaya veda etti.