GENEL BAŞKAN ALİ DÜŞMEZ IĞDIR ASKF MERKEZ BİNASINI HİZMETE AÇTI

GENEL BAŞKAN ALİ DÜŞMEZ IĞDIR ASKF MERKEZ BİNASINI HİZMETE AÇTI
Eklenme Tarihi : 13 Kasım 2017 Pazartesi
Okunma Sayısı : 273

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Iğdır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Merkez Binasının açılışını yapmak üzere Iğdır ilinde gitti.

 Ali Düşmez' e Iğdır ziyaretinde Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar, Teknik direktör Yılmaz Vural, Spor adamı Seyit Ateş,  Ardahan, Kars, Erzurum, Malatya, Elazığ, Muş, Bingöl, Van, Siirt, Erzincan, Ağrı ASKF başkan ve yöneticileri, TFF Erzurum, Malatya ve Van Bölge müdürleri, TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür eşlik etti.

 
Iğdır ziyaretinde "Ülkemizde Spor Organizasyonları" isimli panele katılan Düşmez, panel için gittiği Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü Konferans salonu önünde halaylarla karşılandı. Düzenlenen panele sporcu ve taban birliklerinin yanı sıra Iğdır Belediye Başkanı Murat Yitik, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Alma, Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu'da dinleyici olarak katıldı.
Panel sonrasında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından alımı yapılan Iğdır ASKF Merkez Binasının açılış töreni yapıldı. Açılış törenine Vali Vekili Bilgehan Karanfil, Belediye Başkanı Murat Yitik ve birçok davetli katıldı. Genel Başkan Düşmez yaptığı konuşmada "Iğdır Amatörlerinin hizmetinde kullanılmak üzere bu güzel merkezi satın aldık. İç döşemesini o dönem belediye başkanımız ile konuştuğumuzda ben yapacağım demişti. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Iğdır amatörlerine destekler sunan valimize etmek istiyorum. Biz bu merkezimizde yalnızca futbol değil, sporun tüm branşlarına hizmet edeceğiz" dedi
Merkezin açılışında Iğdır ASKF Başkanı Filit Yıldırım tarafından Genel Başkan’a günün anısına plaket takdimi yapıldı.
Merkez açılışı sonrasında Iğdır 1.Amatör Küme müsabakalarından 1905 Genç Aslanlar - Alut Spor arasında oynanan karşılaşmayı da bir süre takip eden Düşmez, burada her iki takımın antrenör ve yöneticileri, taraftarları ile bir süre sohbet etti.
Düşmez ve beraberindeki heyet ziyaret sonrası tarifeli uçakla İstanbul'a dönüş yaptı.