JUDODA GALATASARAY AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ

JUDODA GALATASARAY AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ
Eklenme Tarihi : 19 Aralık 2016 Pazartesi
Okunma Sayısı : 602

Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de düzenlenen ve Judoda Avrupa kulüplerini buluşturan Golden Lig’de, Galatasaray Kadın Takımı bronz madalya elde etti. Bakan Çağatay Kılıç, Avrupa üçüncüsü olan Galatasaray’ı kutladı.

Avrupa judosunun bir numaralı kulüp organizasyonu olan Golden Lig müsabakaları bu yıl Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de yapıldı. Avrupa’nın kadınlarda ve erkeklerde en iyi sekiz takımını buluşturan kupada Galatasaray Kadın Takımı bronz madalya elde etti. Bakan Çağatay Kılıç, Galatasaray Kadın Takımı’nı kutladı.

Tek günlük müsabakada ilk maçında son şampiyon Fransız ekibi Champigny'ye son maçla 3-2 yenilen Galatasaray, repesajda Rus ekibi Dinamo Alania'yı 4-1 ile geçti ve adını bronz maçına yazdırdı. Üçüncülük maçında İsviçre temsilcisi Cortaillod ile karşılaşan Cimbom, 52 kiloda Merve Taş, 57 kiloda Majlinda Kelmendi ve 63 kiloda Kathrin Unterwurzacher’in galibiyetleriyle 3-0’ı buldu ve madalyayı garantiledi. Eşleşmeyi 3-2 kazanan Galatasaray, 2016 yılını Avrupa üçüncüsü olarak kapattı.