KARATE’DE ENES ÖZDEMİR DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

KARATE’DE ENES ÖZDEMİR DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
Eklenme Tarihi : 26 Ekim 2017 Perşembe
Okunma Sayısı : 313

İspanya’da düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nda ümit erkekler ferdi katada mücadele eden Enes Özdemir, altın madalya kazandı.

Erkekler ferdi katada Emre Vefa Göktaş ve kadınlar ferdi katada Dilara Bozan gümüş madalya elde etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Dünya Şampiyonu Enes Özdemir ile dünya ikincileri Emre Vefa Göktaş ve Dilara Bozan için tebrik mesajı yayımladı.

 Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nda, ümit erkekler ferdi katada mücadele eden milli sporcu Enes Özdemir, Japon rakibi Yuta Hibi'yi yenerek altın madalya kazandı. 21 yaş altı erkekler ferdi katada Emre Vefa Göktaş ve kadınlar ferdi katada Dilara Bozan gümüş madalya elde etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Dünya Şampiyonu Enes Özdemir ile gümüş madalya kazanan Emre Vefa Göktaş ve Dilara Bozan’ı yayımladığı mesajla tebrik etti.


Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası'nın ilk gününde Türkiye, bir altın, iki gümüş olmak üzere üç madalya kazandı. İspanya'nın Tenerife kentindeki şampiyonada ümit erkekler ferdi katada Japon rakibi Yuta Hibi'yi 3-2 yenen Enes Özdemir, altın madalyanın sahibi oldu.

21 yaş altı erkekler ferdi katada İspanyol rakibi Xabier Pereda'ya 3-2 kaybeden Emre Vefa Göktaş ve kadınlar ferdi katada yine ev sahibi ülkeden Lidia Rodriguez Encabo'ya 4-1 yenilen Dilara Bozan, gümüş madalyayla yetindi. İki yılda bir düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda 33 ferdi ve 2 takım dalında madalyalar sahiplerini bulacak. Organizasyon 29 Ekim Pazar günü sona erecek.