KAYSERİ ASKF’DEN BASIN BİLDİRİSİ

KAYSERİ ASKF’DEN BASIN BİLDİRİSİ
Eklenme Tarihi : 02 Şubat 2018 Cuma
Okunma Sayısı : 185

Kayseri ilimiz yerel basınında ve bazı ulusal basında çıkan bir haber ile ilgili Kayseri ASKF’nin yayınlamış olduğu basın bildirisi aşağıdadır.

 BASIN BİLDİRİSİ

Afrin bölgesinde terör örgütlerine karşı başlatılan “ Zeytin Dalı Harekatı” nın dördüncü gününde hemşehrimiz piyade uzman çavuş Mehmet MURATDAĞI’nın şehadet haberini millet olarak büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.
Gerek yerel medyada, gerekse ulusal medyada şehidimizin kardeşi olan Emre MURATDAĞI’nın ilimiz süper amatör futbol liginde müsabakalara çıkan Sağlıkspor kulübünde futbol oynadığı ve 28 Ocak 2018 pazar günü oynadıkları Sağlıkspor – Meysuspor futbol müsabakasının futbol il temsilciliği tarafından ertelenmediğine dair çıkan haberler bizleri üzmüştür.
Şehitlerimiz konusunda son derece duyarlı olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu yönetim kurulu ve Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu ve Başkanı Musa SOYKARCI’nın tüm milletimiz gibi hassasiyeti kamuoyunun malumudur.
Kaldı ki Sağlıkspor’lu futbolcular 28 Ocak 2018 pazar günü oynanan Meysuspor müsabakasına yasımızdan dolayı siyah forma ile çıkmış, bunun yanında tüm amatör müsabakalara çıkan takımlarımız Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuzun hazırlattığı “ KALBİMİZLE, DUALARIMIZLA MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ” pankartlarıyla çıkmışlardır.
Bu duygularla, halen naaşına ulaşılamayan şehidimize Allahtan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere sporcumuz Emre MURATDAĞI’na ve milletimize başsağlığı dileriz.
 
                                                                                                                         Kayseri ASKF Başkanı
                                                                                                                         Musa SOYKARCI