KOCAELİ 1937 SEKA SPOR KULÜBÜ, NORVEÇ'TE TÜRKİYE'YE BÜYÜK BİR GURUR YAŞATTI

KOCAELİ 1937 SEKA SPOR KULÜBÜ, NORVEÇ'TE TÜRKİYE'YE BÜYÜK BİR GURUR YAŞATTI
Eklenme Tarihi : 12 Eylül 2012 Çarşamba
Okunma Sayısı : 1776

Norveç'in başkenti Oslo'da 40.'sı düzenlenen, dünyanın gençlere yönelik en büyük futbol turnuvası 'Norveç Kupası'nda (Norway Cup) Kocaeli takımı 1937 Seka Spor Kulübü kısıtlı imkânlarla büyük bir başarıya imza attı.

Norveç’in ülkesinin ismiyle futbol altyapısında bir dünya markası haline getirdiği organizasyona bu yıl Brezilya Amazonları’ndan Afrika’ya varıncaya dek toplamda 56 farklı ülkeden 1610 takım katıldı. Bu dev organizasyonda Türk bayrağı göndere çekilirken, Kocaeli’den katılan 1937 SekaSpor Kulübü, 208 takımın katıldığı erkekler 16 yaş altı kategorisinde üçüncülüğü elde ederek, kupayı kaldıran taraf oldu. Ödül töreni Oslo'nun en büyük futbol alanına sahip Ekeberg isimli yerde gerçekleşti.

16 yaş altı kategorisinin birinciliğini Oslo'dan Skeid isimli takım elde ederken, ikinciliği eski ünlü futbolcu Patrick Vieira’nın arkasında olduğu Senegal takımlarından Diambars kazandı. Üçüncü olan 1937 Seka Spor Kulübü, bu yılki 'Norveç Kupası'na Türkiye'den katılan tek futbol takımı idi.
Turnuvaya kendi kısıtlı imkânlarıyla katıldıklarını kaydeden antrenör Nejat Ferhatoğlu, ilgili kurumlar tarafından daha fazla desteklenmeyi hak ettiklerini bir defa daha gösterdiklerini söyleyerek Turnuva süresince en büyük destekçileri olan Türk Hava Yollarına sonsuz Teşekkürlerini sundu.
Milli Takımlar Teknik Sorumlusu A Mili Takım Direktörü Abdullah AVCI 1937 Seka Spor Kulübüne bir kutlama mesajı göndererek başarılarından dolayı tebrik etti.