ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN AMATÖRLERE NAKDİ YARDIM

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN AMATÖRLERE NAKDİ YARDIM
Eklenme Tarihi : 02 Şubat 2018 Cuma
Okunma Sayısı : 266

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ tarafından 70 amatör spor kulübüne toplamda 350 bin TL nakdi yardım yapıldı.

Tören açılış konuşmasını Şanlıurfa ASKF Başkanı Mehmet AKTAŞOĞLU yaptı.

ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu konuşmasında “Şanlıurfa’da amatör evinin yapılmasında katkıda bulunacağının sözünü veren ve yaptığı yardımlardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye teşekkür ederim.” dedi.
 
TASKK Genel Başkanı ve TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali DÜŞMEZ törende yaptığı konuşmada; "Öncelikle dün Ağrı'da şehit olan Harranlı kardeşimiz, Şehidimiz Ali Aydar, kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Rabbim ülkenin birliğine, beraberliğine selamet nasip etsin. Bu ülkenin huzurunu bozan tüm terör unsurlarını tekrar lanetlediğimi ve kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Amatör spora hizmetin önemini vurgulayarak amatörün en önemli özelliğinin vefa olduğunu, bu davranışında Konfederasyon olarak yerine getirildiğini belirtti. Bu vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ’ye teşekkür ederim.” dedi.
 
Yardım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Er Ali Aydar'a Allah'tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı diledi. 
Amatör spor kulüplerine her zaman destek sağladıklarını ve bu yönde Büyükşehir Belediyesinin önemli çalışmalara imza attığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Eğer bir ilde siz gençleri sporla buluşturmayı hedef haline getirmişseniz ve bir yerel yönetici mantığıyla bakıyorsanız hangi branş olursa olsun, hangi alanda olursa olsun fark etmeksizin sporu desteklememiz lazım. Bizim için halkın ne kadar geniş bir tabanda sporla buluşturursak biz o kadar kendimizi başarılı ve mutlu kabul ederiz. Profesyonellik, profesyonel spor kulüplerinin işidir. Profesyonel spor kulüplerini de yöneten yönetim kurulları ve başkanlarıdır. Bize düşen halkımızı sporla buluşturmamızdır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı amatör anlamında buna böyle bakıyor. Amatör spor kulüplerine her sene Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından tüm kulüplerimize eşit, kardeşçe kabul edilerek destek veriliyor. 70 amatör spor kulübümüze maddi destek sağlanıyor. Şu an 4 merkezde aynı anda futbol merkezi yapıyoruz. Futbol merkezimiz tamamlandıktan sonra bu defa amatör spor kulüpleri evini başlatıyoruz" diye konuştu.
 
Genel Başkan Ali DÜŞMEZ’ in katıldığı nakdi Çek’lerin dağıtım törenine Genel Başkan Vekili Fahrettin Eserdi, Genel Sekreter Abdullah Albunar, Sayman Ali Yazlı, Şanlıurfa ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu, Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, Siirt ASKF Başkanı Ahmet Muhtar Akıncı, Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi Dayan, Adıyaman ASKF Başkanı Cenap Taşkın, Şanlıurfa, K.Maraş, D.Bakır ve Adıyaman ASKF yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili, ŞUSKi Genel Müdürü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, Büyükşehir Belediyespor Müdürü Aziz Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Akçakale Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, Spor Kulübü Başkanları ve konukların katılımı ile yapıldı.
 
Bu vesile ile önceki ASKF Başkan’ı Bahattin Canbeyli’nin kabride ziyaret edilerek dua edildi. Bir kez daha merhum Bahattin Canbeyli’ye Allah’tan rahmet dileriz.
Ruhu Şad, mekanı cennet olsun.