TÜRKİYE, SUALTI HOKEYİNDE İKİNCİ KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU

TÜRKİYE, SUALTI HOKEYİNDE İKİNCİ KEZ DÜNYA ŞAMPİYONU
Eklenme Tarihi : 24 Temmuz 2017 Pazartesi
Okunma Sayısı : 374

Türkiye 23 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Milli Takımı, finalde Fransa'yı 3-1 yenerek, ikinci kez dünya şampiyonu oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 23 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Milli Takımı için tebrik mesajı yayımladı.

Türkiye 23 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Milli Takımı, finalde Fransa'yı 3-1 yenerek, ikinci kez dünya şampiyonluğuna ulaştı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 23 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Milli Takımı’nı yayımladığı mesaj ile tebrik etti.
Avustralya'nın Hobart kentinde düzenlenen organizasyonda Türkiye, finalde Fransa'yı 3-1 yenerek namağlup dünya şampiyonluğuna ulaştı. Şampiyonayı Fransa ikinci, Kolombiya ise üçüncü sırada bitirdi. Türkiye, 10 ülkenin mücadele ettiği şampiyonada grup etabını lider bitirmiş, çeyrek finalde Arjantin'i 12-0, yarı finalde de Kolombiya'yı 2-0 mağlup etmişti. 23 Yaş Altı Milli Takımı, 2015 yılında İspanya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda da birincilik kupasını kazanma başarısı göstermişti.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Şampiyonu olan 23 Yaş Altı Sualtı Hokeyi Milli Takımı’nı yayımladığı mesaj ile tebrik etti.