U 13 TÜRKİYE ŞAMPİYONU ALTINORDU OLDU

U 13 TÜRKİYE ŞAMPİYONU ALTINORDU OLDU
Eklenme Tarihi : 12 Temmuz 2017 Çarşamba
Okunma Sayısı : 940

Düzce’de oynanan 2016-2017 sezonu U13 Türkiye Şampiyonası finallerinde Altınordu şampiyon oldu.

Türkiye genelinde 1613 takımın katıldığı U13 yerel liglerinde mücadele eden takımlar arasında illerinde başarılı olan 65 ilden 114 takımın katılımıyla 10 Haziran 2017 tarihinde başlatılan şampiyonanın birinci ve ikinci kademe müsabakaları sonunda Altınordu, Beşiktaş A.Ş., Bursaspor A.Ş. ve Osmanlıspor final oynamaya hak kazandı.

Final müsabakaları 10-11 Temmuz 2017 tarihlerinde oynandı. İlk gün oynanan yarı final müsabakalarının galipleri olan Altınordu ve Osmanlıspor takımlarının oynadıkları final maçını 1-0 kazanan Altınordu, U13 Türkiye Şampiyonu oldu. Osmanlıspor Türkiye ikincisi olurken, Bursaspor’u 4-1 yenen Beşiktaş Türkiye üçüncüsü oldu.
Türkiye şampiyonasında dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ verdi.
Organizasyonu TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ERSAN, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah DERECİ, TASKK Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah ALBUNAR, Düzce ASKF Başkanı Erdoğan BIYIK, TFF Sakarya Bölge Müdürü Ferruh SEZGİN, Bolu ASKF Başkanı Zekeriya GÖKMEN, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar ZIMBA, İstanbul ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Bülent ZENT, Ankara ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri Engin BOZKAYA, Bayram AKYER, Mustafa YILDIZ, Düzce Futbol İl Temsilcisi Gökhan KARADAĞ, Düzce taban birlikleri temsilcileri ve çok sayıda futbol sever izledi.