U 14 Türkiye Şampiyonası Başlıyor

U 14 Türkiye Şampiyonası Başlıyor
Eklenme Tarihi : 18 Nisan 2013 Perşembe
Okunma Sayısı : 3609

U 14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademesi 6 takımlı 16 grupta 2 – 5 Mayıs 2013 tarihlerinde, 4 ve 3 takımlı iki grupta 3-5 Mayıs 2013 tarihlerinde olmak üzere toplan 18 grup merkezinde 62 ilden 103 takımın katılımıyla oynanacak.

 U14 Türkiye Şampiyonası 2.kademe müsabakaları 1.kademe gruplarında birinci olan 18 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde, final müsabakaları ise ikinci kademe grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla oynanacak.

 
 
 
 
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
2012 - 2013 SEZONU U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
1.KADEME STATÜSÜ
 
 
1-  2012 - 2013 Sezonu U 14 Türkiye Şampiyonası müsabakaları 62 ilden 103 takımın katılımı ile yapılacaktır.
 
2- Birinci kademe müsabakaları tarafsız grup merkezlerinde 6’şar takımlı 16 grupta  02 - 05 Mayıs 2013 tarihlerinde, 4 takımlı 3 grupta ve 3 takımlı 1 grupta ise 03 - 05 Mayıs 2013 tarihlerinde oynanacaktır.
 -İkinci Kademe müsabakaları, Birinci Kademede grup birincisi olan 18 takımın katılımıyla 6 takımlı bir ve 4 takımlı üç grupta yapılacaktır.
 
- Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulü oynanacaktır. 
 
3- Birinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 1.000 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek:1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 30 Eylül 2013 tarihine kadar alacaklardır. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.
 
Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı tespit edilen, anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce tespit edilen ve müsabakalarda olay çıkartan takımlara katkı payları ödenmeyecektir.
 
 
4-                                         6 TAKIMLI GRUPLARIN MÜSABAKA FİKSTÜRÜ
 
Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacak, öncelikle aynı ilden  2’şer takımla katılan illerin takımları (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıda yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
 
3 Takımlı Grupların Müsabaka Fikstürü
 
3’lü grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2,  3 numaraları çekerler.             
 
            1. MÜSABAKA                      2. MÜSABAKA                       3. MÜSABAKA
 
                      1 – 2                                               3 – 1                                       2 – 3
 
- Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.
- Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile
  (BAY) kalan takım arasında oynanır.
-Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır.
 
 
6 Takımlı Gruplarda Grup Birinciliği Müsabakası
 
Altı takımlı gruplarda üç gün tek devreli ligve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda 3’er takımlı (A ve B) gruplarında birinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaklar ve müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde müsabaka 10’ar dakikalık iki devre halinde uzatılacak uzatma süresinde de seri beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
 
 
5-                                5 TAKIMLI GRUPLARIN MÜSABAKA FİKSTÜRÜ
 
    Beş takımlı grup merkezinde veya altı takımlı grup merkezlerinde müsabakalara bir takım katılmadığı takdirde takımlar ( A ve B) grubu olmak üzere 2 ve 3’er takımlı iki gruba ayrılır. (Aynı ilden 2 takım varsa önce onlar A ve B grubuna ayrılır.) 2 takımlı grupta yer alan takımlara eleme usulüne göre iki müsabaka yaptırılacak olup her iki müsabaka sonunda eşitlik halinde ikinci maçın sonunda müsabaka 10 dakikadan iki devre halinde uzatmaya gidilir. Kazanan takımın belli olmaması halinde seri penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. 3 takımlı grupta yer alan takımlar 3’lü grupların müsabaka fikstürüne göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynayacakları müsabakalar sonucunda (A ve B) grubunda birinciliği elde edecek iki takım ertesi gün eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaklar ve müsabaka sonucunda netice alınamaması halinde müsabaka 10’ar dakikadan iki devre halinde uzatmaya gidilecek. Kazanan takımın belli olmaması halinde seri penaltı atışları ile kazanan takım grup birincisi olacaktır.
 
 
6-                                4 TAKIMLI GRUPLARIN MÜSABAKA FİKSTÜRÜ
 
    4 takımlı grupta yer alan 4 takım kura ile 1, 2, 3, 4 numaraları çekerler.
 
            1. GÜN                                 2. GÜN                                  3. GÜN
            1 – 4                                       4 – 2                                       1 – 2
            2 – 3                                       3 – 1                                       3 – 4
 
    4 takımlı grup merkezlerine bir takım katılmadığı takdirde, 3 takımlı grupların müsabaka fikstürü uygulanacaktır. 4 takımlı grupta bir ilden iki takım varsa 1.gün müsabakalarını kendi aralarında oynayacakları şekilde kura çekerler.
 
7- U 14 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında 1999 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler.  Müsabakaların süresi 2 x 35 = 70 dakikadır. U 14 Türkiye Şampiyonasında sporcu isim listesine 18 sporcu yazılabilir. Oyuncu değişikliği sayısı ise en fazla 5’dir.
 
8- GRUP MÜSABAKALARINDA PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN BELİRLENMESİ:
 
Türkiye Şampiyonalarında tek devreli lig usulüne göre oynanan grup müsabakalarında takımların puanlarının eşitliği halinde derecelerin belirlenmesinde, Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesinin uygulaması aşağıda belirtilen esaslar doğrultusundadır.
 
a)      3 takımlı grupta aynı puana sahip 2 veya daha fazla takım olduğunda;
I-       3 takımlı grupta puan eşitliği 2 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 2 takım arasında seri penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.
 
 
Eşitlik 3.gün müsabaka oynayan iki takım arasında ise bu maçın hakemi tarafından müsabakadan hemen sonra uzatma yapılmaksızın seri penaltı atışları yaptırılarak sonuca ulaşılır. Eşitlik 3 takımlı gruplarda BAY olan takımı da ilgilendirebileceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır. Müsabakanın sonunda eşitlik müsabaka oynayan takımlardan biri ile BAY takım arasında söz konusu olursa, oynanan müsabakanın hakemi, kısa bir süre aranın ardından bu iki takıma seri penaltı atışları yaptırarak sonuca ulaşılır. 
 
II-     3 takımlı grupta puan eşitliği 3 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 3 takım arasında eleme usulü seri penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir. Eşitlik 3.gün BAY olan takımı da ilgilendireceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır. 3.gün müsabakasının bitiminde 3 takım arasında kura çekilir. 1 ve 2’yi çeken takımların galibi ile 3’ü çeken takım seri penaltı atışı yaparak grup birincisi belirlenir.
 
b)     4 takımlı grupta aynı puana sahip 2 veya daha fazla takım olduğunda;
I. 4 takımlı grupta eşitlik 2 takım arasında ise, bu 2 takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakadaki puan üstünlüğüne bakılarak birinci belirlenir. Bu müsabaka beraberlikle sonuçlanmışsa, bu 2 takım arasında seri penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.
 
II. 4 takımlı grupta puan eşitliği 3 takım arasında olduğunda bu takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalara bakılmaksızın puanları eşit bu 3 takım arasında seri penaltı atışları için kura çekilir. 1 ve 2’yi çeken takımlar öncelikle seri penaltı atışı yapar. Bu takımların galibi ile 3’ü çeken takım seri penaltı atışı yapar. Eşitlik 4 takım arasında olduğunda 1 ve 2’yi çeken takımlar ile 3 ve 4’ü çeken takımlar seri penaltı atışı yapar. Galip gelen takımlar arasında yapılacak seri penaltı atışları ile sonuca ulaşılır. Eşitliğin 4 takımlı gruplarda her iki müsabakanın sonucuna göre oluşabileceği dikkate alınarak Tertip Komitesi aynı gün seri penaltı atışlarının hangi sahada ve hangi saatte yapılacağını kulüplere müsabakalar öncesi duyurur.
 
NOT: 3 takımlı gruplarda seri penaltı atışları 3.gün müsabakasının takımları arasında yapılacaksa takımlar o müsabakanın esame listesindeki 18 kişi arasından ihraç cezası almayan 11 kişilik futbolcu listesini müsabaka hakemine vererek seri penaltı atışları yapılır. Şayet BAY kalan takım seri penaltı atışı yapacak ise müsabaka hakemine Sporcu Bilgi Formunda bulunan futbolculardan 11 kişilik esame listesi verir. 4 takımlı gruplarda da aynı şekilde eşitlik 2 veya daha fazla takım arasında oluyorsa 3.gün müsabaka oynayan takımların esame listesindeki 18 kişi arasından kırmızı kart görmemiş olan 11 kişilik futbolcu listesi müsabaka hakemine verilir.
 
9- Müsabakalarda Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2012 – 2013 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
         
            10- Grup Müsabakalarında Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Grup müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
 
 
  11-Müsabakaya katılan tüm takımlar Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerinden temin edecekleri Yönetici, antrenör ve futbolcu bilgilerini içeren BİLGİ FORMU’nu iki nüsha olarak doldurarak bağlı oldukları Bölge Müdürlüğüne onaylattıracaklardır. Kulüpler onaylattıkları sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları birinci kademe müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir.
 
  12-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere grup müsabakalarının bitiminden sonra Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. AFDK kararlarının TFF’nin internet sitesinden takip etmek kulüplerin sorumluluğundadır.Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
 
       13-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
 
   14-Grup müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, grup merkezinde kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl              U 14 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.
 
              (Mazeretleri nedeniyle grup müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)
 
  15-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır. Sahte oyuncu oynatan kulüplerle ilgili itirazlarda, itiraz eden kulüplerin ellerinde sahteciliği belgeyen resim, görüntü vb. bilgileri müsabakalardan sonra TFF’ye ulaştırdıklarında itiraz dikkate alınır.
 
 16- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297758 no.lu hesabına yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
 
 
17-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan    200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
        
Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.
 
 18- Müsabakaların çim veya sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
 
      Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
 
    19- U 14 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler Türkiye Futbol Federasyonunca ödenecektir.
 
        Hakem-Gözlemci ücretleri afys sistemi üzerinden Türkiye Futbol Federasyonu tarafından  ödenecektir.
      
   20-Müsabakalarda görevlendirilecek temsilci ve personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ödenir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcileri dahil 10’u geçemez.
                                                                                                                     
 
…TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….
 
 
 
 
 
EK: 1
 
 
 
 
(……………………………………………..)
Kulüp Adı
 
 
 
 
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
(Amatör İşler Müdürlüğüne)
ANKARA
 
 
 
 
            2012 – 2013 Sezonu U 14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe  Müsabakalarına ............................... Grup Merkezinde katıldık.
 
            Kulübümüze verilecek olan 1.000 TL. 1.Kademe Müsabakalarına katılım katkı  payı bedelini kulübümüz adına açılmış olan ............................................ Bankası ............................................. Şubesi ............................ nolu hesaba havale edilmesini arz ederim.
 
            Saygılarım ızla.
 
 
 
                                                                                                           Kulüp Yetkilisi
                                                                                     Adı - Soyadı
                                                                                                               Görevi
                                                                                                       Tarih-Kaşe-İmza
 
 
NOT:Bu dilekçe spor kulübünün başlıklı kağıdına yazılacaktır. Banka hesap numarası kesinlikle kulüp adına açılmış olmalıdır.
 
Amatör İşler Müdürlüğü Fax: 0 312 473 46 20
 
 
 
 
GRUP
NO
 
GRUP MERKEZİ
MÜSABAKA
TARİHLERİ
 
2012 - 2013 SEZONU
U 14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI I.KADEME MÜSABAKALARI
GRUP MERKEZLERİ, TARİHLERİ VE KATILAN İLLER
 
1
 
 İSTANBUL
3 – 5 MAYIS 2013
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
-
 
-
 
2
 
TEKİRDAĞ
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
KOCAELİ
 
 
KOCAELİ
 
 
EDİRNE
 
 
KIRKLARELİ
 
 
3
 
KOCAELİ
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
İSTANBUL  
 
 
İSTANBUL
 
 
ANKARA
 
 
ANKARA
 
 
SAKARYA
 
 
YALOVA
 
 
4
 
BOLU
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
ZONGULDAK
 
 
KARABÜK
 
 
SAKARYA
 
 
ÇANKIRI
 
 
5
 
ÇANAKKALE
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
İZMİR
 
 
İZMİR
 
 
MANİSA
 
 
BALIKESİR
 
 
6
 
KÜTAHYA
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
İSTANBUL
 
 
İSTANBUL
 
 
BURSA
 
 
BURSA
 
 
ÇANAKKALE
 
 
BALIKESİR
 
 
7
 
UŞAK
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
İZMİR
 
 
ESKİŞEHİR
 
 
KÜTAHYA
 
 
AFYONKARAHİSAR
 
 
DENİZLİ
 
 
MUĞLA
 
 
8
 
MUĞLA
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
İZMİR
 
 
İZMİR
 
 
AYDIN
 
 
DENİZLİ
 
 
ANTALYA
 
 
MANİSA
 
 
9
 
AFYONKARAHİSAR
2 – 5 MAYIS 2013
 
AYDIN
 
MUĞLA
 
ANTALYA
 
UŞAK
 
ISPARTA
 
KÜTAHYA
 
GRUP
NO
 
GRUP MERKEZİ
MÜSABAKA
TARİHLERİ
 
2012 - 2013 SEZONU
U 14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI I.KADEME MÜSABAKALARI
GRUP MERKEZLERİ, TARİHLERİ VE KATILAN İLLER
 
10
 
AKSARAY
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
KONYA
 
 
MERSİN
 
 
ADANA
 
 
NİĞDE
 
 
HATAY
 
 
KAHRAMANMARAŞ
 
 
11
 
OSMANİYE
3 – 5 MAYIS 2013
 
 
MERSİN
 
 
GAZİANTEP
 
 
ADANA
 
 
……………………
 
-
 
-
 
12
 
MARDİN
2 – 5 MAYIS 20 13
 
 
DİYARBAKIR
 
 
DİYARBAKIR
 
 
ADIYAMAN
 
 
ŞANLIURFA
 
 
SİİRT
 
 
MUŞ
 
 
13
 
SİVAS
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
ELAZIĞ
 
 
 
MALATYA
 
 
TOKAT
 
 
KAYSERİ
 
 
YOZGAT
 
 
ERZİNCAN
 
 
 
14
 
YOZGAT
2– 5 MAYIS 2013
 
 
ANKARA
 
 
ANKARA
 
 
KONYA
 
 
AKSARAY
 
 
KIRŞEHİR
 
 
NEVŞEHİR
 
 
15
 
SAKARYA
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
BURSA
 
 
BURSA
 
 
DÜZCE
 
 
KOCAELİ
 
 
KOCAELİ
 
 
BOLU
 
 
16
 
SİNOP
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
BARTIN
 
 
KASTAMONU
 
 
SAMSUN
 
 
ÇORUM
 
 
AMASYA
 
 
ORDU
 
 
17
 
GİRESUN
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
TRABZON
 
 
TRABZON
 
 
SAMSUN
 
 
SİNOP
 
 
SİVAS
 
 
RİZE
 
 
18
 
RİZE
2 – 5 MAYIS 2013
 
 
TRABZON
 
ARTVİN
 
GİRESUN
 
GÜMÜŞHANE
 
BAYBURT
 
ERZURUM