U15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.KADEME GRUPLARI BELİRLENDİ

U15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.KADEME GRUPLARI BELİRLENDİ
Eklenme Tarihi : 18 Mart 2014 Salı
Okunma Sayısı : 1728

Türkiye Futbol Federasyonu koordinatörlüğünde TASKK, TÜFAD ve Nike’nin işbirliğiyle düzenlenen 2013-2014 sezonu Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası 2.Kademe grupları ve statüsü belirlendi.

1.Kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olan 20 takımın katılacağı 2.kademe müsabakaları 6’şar takımın katılımıyla 26-29 Mart 2014 tarihlerinde Kütahya ve Malatya grup merkezlerinde, 26-28 Mart 2014 tarihlerinde ise 4’er takımın katılımıyla Samsun ve Eskişehir grup merkezlerinde oynanacak.

2.Kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olan 4 takım U15 Türkiye Şampiyonası finallerini oynamaya hak kazanacak.
 
 
2013 - 2014 SEZONU
                  NIKE PREMİER CUP U 15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
     2. KADEME STATÜSÜ
 
 
1-  2013 - 2014 Sezonu U 15 Türkiye Şampiyonası Organizasyonu Türkiye Futbol Federasyonu’nun Koordinatörlüğünde Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği ve NIKE Firması tarafından düzenlenmektedir.
 
2-    U 15 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 1. Kademe müsabakalarında grup birincisi olan 20 takımın katılımıyla yapılacaktır.
 
3-  İkinci kademe müsabakaları 6 takımlı gruplarda 26– 29 Mart 2014 tarihlerinde, 4 takımlı grupta ise 26– 28 Mart 2014 tarihlerinde olmak üzere 4 tarafsız grup merkezinde tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır.
 
-Final müsabakası, İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla 04– 05 Nisan 2014 tarihlerinde tarafsız grup merkezinde eleme usulü oynanacaktır.
 
2013 - 2014 SEZONU
NIKE PREMİER CUP U15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
2. KADEME GRUPLANDIRMASI
GRUP MERKEZİ
KÜTAHYA
26 – 29 MART 2014
GRUP MERKEZİ
ESKİŞEHİR
26 – 28 MART 2014
GRUP MERKEZİ
SAMSUN
26– 28 MART 2014
GRUP MERKEZİ
MALATYA
26– 29 MART 2014
 
İSTANBUL
   (DAMLASPOR)   
 
İSTANBUL
(AVCILAR BLD. SPOR)
 
ZONGULDAK
(KDZ EREĞLİSPOR)
 
MERSİN
(İDMANYURDUSPOR)
 
İSTANBUL
(BEYKOZ 1908)
 
İSTANBUL
(ZARA EKİNLİ SPOR)
 
ÇORUM
(BELEDİYESPOR)
 
MERSİN
(B.Ş.BLD.MESKİSPOR)
 
KOCAELİ
(YENİŞEHİRSPOR)
 
KONYA
(1905 ULTRAASLANSPOR)
 
ANKARA
(HACETTEPESPOR)
 
SİVAS
(SAĞLIKSPOR)
 
KOCAELİ
(HACI HIZIR ŞAFAKSPOR)
 
BURSA
(B.MERİNOSSPOR A.Ş).
 
ERZURUM
(YAKUTİYESPOR)
 
MUŞ
(LİDER MUŞSPOR)
 
İZMİR
(TİRE 1922 SPOR)
 
-
 
-
 
DİYARBAKIR
(DSİ SPOR)
 
ANTALYA
(MURATPAŞA BLD.)
 
-
 
-
 
MARDİN
(NUSAYBİN G.B)
 
·
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4-   İkinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 1.000 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 30 Eylül 2014 tarihine kadar alabileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.
 
 
 
 
5-  Nike Premier Cup U 15 Türkiye Şampiyonasında birinci ve ikinci olan takımlar ile Coca-Cola Gelişim Ligleri U15 kategorisinden, Futbol Gelişim Departmanlığınca belirlenecek 2 takımdan oluşan 4 takım U 15 SÜPER FİNAL müsabakasını oynamaya hak kazanacak olup eleme usulü oynanacak bu müsabakalar sonunda birinci olan takım Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacaktır.
                                              
6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ
6-      Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacaktır. Öncelikle aynı ilden  2’şer takımla katılan takımların (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıda yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
3 Takımlı Grupların Müsabaka Fikstürü
3 takımlı grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2,  3 numaraları çekerler.    
                                     1. GÜN                             2. GÜN                       3. GÜN
                                    1 – 2                                  3 – 1                          2 – 3
- Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.
 
- Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile (BAY) kalan takım arasında oynanır.
 
-     Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır.
 
6 Takımlı Gruplarda Grup Birinciliği Müsabakası
 
-  Altı takımlı gruplarda üç gün süresince tek devreli ligve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda (A ve B) gruplarında birinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre grup final müsabakası oynayarak grup birincisi belirlenecektir. Bu müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde uzatma yapılmaksızın penaltı atışları ile grup birincisi belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış oyuncular tarafından atılır.
 
6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNE BİR TAKIM KATILMADIĞI TAKDİRDE
 5 TAKIMLI GRUP MERKEZİNDE KURA ÇEKİMİ
 
7-  Beş takımlı grup merkezinde veya altı takımlı grup merkezinde müsabakalara bir takım katılmadığı takdirde takımlar ( A ve B) grubu olmak üzere 2 ve 3’er takımlı iki gruba ayrılır. (Aynı ilden 2 takım varsa önce bu takımlar A ve B grubuna ayrılır.) 2 takımlı grupta yer alan takımlara eleme usulüne göre iki müsabaka yaptırılacak olup her iki müsabaka sonunda puan ve averaj eşitliği halinde ikinci maçın sonunda penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış oyuncular tarafından atılır. 3 takımlı grupta yer alan takımlar 3’lü grupların müsabaka fikstürüne göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynayacakları müsabakalar sonucunda (A ve B) grubunda birinciliği elde edecek iki takım ertesi gün eleme usulüne göre grup final müsabakası oynayarak grup birincisi belirlenecektir. Bu müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde uzatma yapılmaksızın penaltı atışları ile grup birincisi belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış oyuncular tarafından atılır.
4 TAKIMLI GRUPLARIN MÜSABAKA FİKSTÜRÜ
    4 takımlı grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2, 3, 4 numaraları çekerler.
 
                1. GÜN                                                2. GÜN                                                 3. GÜN
                1 – 4                                                     4 – 2                                                     1 – 2
                2 – 3                                                     3 – 1                                                     3 – 4
4 takımlı grup merkezine bir takım katılmadığı takdirde, 3 takımlı grupların müsabaka fikstürü uygulanır. 4 takımlı grupta bir ilden iki takım varsa, 1.gün müsabakalarını kendi aralarında oynayacakları şekilde kura çekerler.
 
8- U 15 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 1999 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler.  Profesyonel takımı olan kulüplerin yaşları uygun profesyonel futbolcuları U15 müsabakalarında oynayabilir.
 
9- Müsabakaların süresi 2 x 35 = 70 dakikadır. U15 kategorisinde yedek oyuncu sayısı 7, oyuncu değişikliği sayısı 5’dir.
 
10- GRUP MÜSABAKALARINDA PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN BELİRLENMESİ:
 
Türkiye Şampiyonalarında tek devreli lig usulüne göre oynanan 3 ve 4 takımlı grup müsabakalarında, takımların puanlarının eşitliği halinde derecelerin belirlenmesinde, Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesinin uygulaması aşağıda belirtilen esaslar doğrultusundadır.
 
a)   3 takımlı grupta aynı puana sahip 2 veya daha fazla takım olduğunda;
 
I-   3 takımlı grupta puan eşitliği 2 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 2 takım arasında penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.
 
Eşitlik 3.gün müsabaka oynayan iki takım arasında ise bu maçın hakemi tarafından müsabakadan hemen sonra uzatma yapılmaksızın penaltı atışları yaptırılarak sonuca ulaşılır. Eşitlik 3 takımlı gruplarda BAY olan takımı da ilgilendirebileceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır. Müsabakanın sonunda eşitlik müsabaka oynayan takımlardan biri ile BAY takım arasında söz konusu olursa, oynanan müsabakanın hakemi, kısa bir süre aranın ardından bu iki takıma penaltı atışları yaptırarak sonuca ulaşılır. 
 
II-     3 takımlı grupta puan eşitliği 3 takım arasında ise, genel averaja bakılmaksızın eşitliğin söz konusu olduğu 3 takım arasında eleme usulü penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir. Eşitlik 3.gün BAY olan takımı da ilgilendireceği için bu tür bir olasılığı bekleyen takım grubunda oynanacak son maçın bitiminde statta bulunmak zorundadır. 3.gün müsabakasının bitiminde 3 takım arasında kura çekilir. 1 ve 2’yi çeken takımların galibi ile 3’ü çeken takım penaltı atışı yaparak grup birincisi belirlenir.
 
Tek devreli lig usulüne göre oynanan 3 takımlı gruplarda penaltı atışları 3.gün oynanan müsabakanın takımları arasında yapılacaksa, takımlar o müsabakanın isim listesindeki 18 kişi arasından ihraç cezası almayan 11 kişilik futbolcu listesini penaltı atışı yapmak üzere müsabaka hakemine vererek penaltı atışları yapılır. Şayet BAY olan takım penaltı atışı yapacak ise müsabaka hakemine Sporcu Bilgi Formunda bulunan ihraç cezası almayan futbolculardan 11 kişilik müsabaka isim listesi verir.
 
b)      4 takımlı grupta aynı puana sahip 2 veya daha fazla takım olduğunda;
 
I.  4 takımlı grupta eşitlik 2 takım arasında ise, bu 2 takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakadaki puan üstünlüğüne bakılarak birinci belirlenir. Bu müsabaka beraberlikle sonuçlanmışsa, bu 2 takım arasında penaltı atışları ile grup birincisi belirlenir.
 
II.4 takımlı grupta puan eşitliği 3 takım arasında olduğunda bu takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki averaja ve genel gol averajın bakılmaksızın puanları eşit bu 3 takım arasında penaltı atışları yapılarak grup birincisi belirlenir. Penaltı atışları için kura çekilir. 1 ve 2’yi çeken takımlar öncelikle penaltı atışı yapar. Bu takımların galibi ile 3’ü çeken takım penaltı atışı yapar. Eşitlik 4 takım arasında olduğunda 1 ve 2’yi çeken takımlar ile 3 ve 4’ü çeken takımlar penaltı atışı yapar. Galip gelen takımlar arasında yapılacak penaltı atışları ile sonuca ulaşılır. Eşitliğin 4 takımlı gruplarda her iki müsabakanın sonucuna göre oluşabileceği dikkate alınarak Tertip Komitesi aynı gün penaltı atışlarının hangi sahada ve hangi saatte yapılacağını kulüplere müsabakalar öncesi duyurur.
 
4 takımlı gruplarda eşitlik 2 veya daha fazla takım arasında oluyorsa 3.gün müsabaka oynayan takımların müsabaka isim listesindeki 18 kişi arasından ihraç cezası almayan 11 kişilik futbolcu listesi penaltı atışı yapılmak üzere müsabaka hakemine verilir.
 
 
11-  Müsabakalarda Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2013 – 2014 Futbol Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
        
            12- Grup Müsabakalarında Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Grup müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
 
    13-Müsabakaya katılan tüm takımlar Birinci Kademedeki listenin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini Birinci Kademedeki gibi bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları ikinci kademe müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan listelerde ismi olmayan sporcular kesinlikle oynayamaz.
 
  14-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
 
       15-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
 
 16-Grup müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, grup merkezinde kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U 15 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.
 
                (Mazeretleri nedeniyle grup müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu  mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)
 
17- Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda,bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır. Sahte oyuncu oynatan kulüplerle ilgili resmi itirazlarda, itiraz eden kulüplerin ellerinde sahteciliği belgeleyen resim, görüntü vb. bilgileri müsabakaların tamamlanmasından sonra TFF’ye ulaştırdıklarında itiraz dikkate alınır.
 
 
18-  Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO: TR62 00062000 1860 0006 2972 53) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
 
19-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda yazılı bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan  200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
          
Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.
 
20-  Müsabakaların çim veya sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların  her iki saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
         Müsabakalarda kulüpler biri açık, biri koyu renkte veya farklı dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
 
    21- U15 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakemler ve görevlendirilecek Gözlemcilere ödenecek ücretler Türkiye Futbol Federasyonunca AFYS sistemi üzerinden ödenecektir.
     
    22-  Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ücret bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 10’u geçemez.
 
 
 
 
                                                … TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….
 
 
 
 
EK: 1
 
 
 
 
(………………………………..…………………….……………………..)
Kulüp Adı
 
 
 
 
 
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
(Amatör İşler Müdürlüğüne)
ANKARA
 
 
 
            2013 – 2014 Sezonu U 15 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe  Müsabakalarına ................................................................ Grup Merkezinde katıldık.
 
            Kulübümüze Türkiye Futbol Federasyonunca verilecek olan 1.000 TL. 2. Kademe Müsabakalarına katılım katkı  payı bedelini kulübümüz adına açılmış olan ...................................................... Bankası ..................................... Şubesi ........................... nolu hesaba havale edilmesini arz ederim.
 
            Saygılarımızla.
 
 
 
                                                                                                          Kulüp Yetkilisi
                                                                                     Adı - Soyadı
                                                                                                               Görevi
                                                                                                         Tarih-Kaşe-İmza
 
 
 
 
NOT: Bu dilekçe spor kulübünün başlıklı kağıdına yazılacaktır. Banka hesap numarası kesinlikle kulüp adına açılmış olmalıdır.
 
Amatör İşler Müdürlüğü Fax: 0 312 473 46 20