U16 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALLERİ DÜZCE’DE OYNANACAK

U16 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALLERİ DÜZCE’DE OYNANACAK
Eklenme Tarihi : 21 Haziran 2013 Cuma
Okunma Sayısı : 1715

U16 Türkiye Şampiyonası 2012-2013 sezonu final müsabakaları 28 -29 Haziran 2013 tarihlerinde Düzce’de oynanacak.

61 ilden 103 takımın katılımı ile 30 Mayıs 2013 tarihinde başlayan Türkiye Şampiyonası birinci ve ikinci kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olan Adanaspor A.Ş, İstanbul Damlaspor, İstanbul Selimiyespor ve Samsun Kadıköyspor  takımları finallere katılmaya hak kazandı. 

27 Haziran 2013 tarihinde Düzce’de yapılacak kura çekimine göre oluşacak eşleşmeler ile 28 Haziran 2013 tarihinde yarı final, 29 Haziran 2013 tarihinde final müsabakası oynanacak.
 
2012 – 2013 SEZONU
U16  TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ STATÜSÜ
 
 
1-      2012-2013 sezonu U 16 Türkiye Şampiyonası Final müsabakaları 28 – 29 Haziran 2013 tarihlerinde DÜZCE’de oynanacaktır. Müsabakaların teknik toplantısı ve kura çekimi                  27 Haziran 2013 tarihinde saat 18.00’de Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (Uzun Mustafa Mah. Kuyumcu Zade Bul. Civan Apt. No:47 Kat:2 DÜZCE) adresinde yapılacaktır.
 
2-      U 16 müsabakalarında 1997 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler
 
3-      Müsabakaların süresi 2x40=80 dakikadır.  Uzatma süresi 2x10=20 dakika olup müsabakalar tek maçlı eleminasyon şeklinde oynanacaktır. Normal sürenin beraberlikle bitmesi halinde 10’ar dakikalık iki devre halinde uzatmalar olacak olup, uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
 
4-      Final müsabakaları sonunda takımlara birincilik, ikincilik, üçüncülük ve dördüncülük kupaları ile tüm takım futbolcularına madalya verilecektir.
 
5-      Final müsabakalarına katılacak takımların isimleri il alfabetik olarak aşağıdadır.
 
1-      ADANASPOR A.Ş.
2-      DAMLASPOR (İSTANBUL)
3-      SELİMİYESPOR (İSTANBUL)
4-      KADIKÖYSPOR (SAMSUN)
 
        Final Müsabakaları Kura Çekimi
 
6-   Final müsabakalarının kura çekimi şu şekilde yapılacaktır.
Finalist 4 takım il alfabetik sırasına göre sıra çekim kurasını çekerler.
Sıra çekim kurasına göre de takımlar eşleşme kuralarını çekerler.(1,2,3,4)
 
      28 Haziran 2013 – Yarı Final maçı (1 – 2)
      28 Haziran 2013 – Yarı Final maçı (3 – 4)
      29 Haziran 2013 – (1– 2) mağlubu ile (3 – 4) mağlubu Üçüncülük maçı
      29 Haziran 2013 – (1– 2) galibi ile (3 – 4) galibi Birincilik maçı  
      29 Haziran 2013 – Ödül Töreni
 
7-  Müsabaka oyuncu kadrosu 18 kişiden oluşur. Müsabaka süresi içinde 5 oyuncuya kadar değişiklik yapılabilir.
 
8-  Müsabakalarda; Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2012– 2013 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
 
            9-  Müsabakalarda Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Müsabakaların sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
 
    10- Birinci ve İkinci Kademedeki kulüp bilgi formu listesinin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek kulüp bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları Final müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan listelerde ismi olmayan futbolcular kesinlikle oynayamaz.
 
  11-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
 
       12-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
 
 13- Final müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U 16 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.
 
14-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.
 
 15- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO:TR62 00062000 1860 0006 297253) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
 
16-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
        
Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.
 
 17- Müsabakaların çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
  
        Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
 
    18- U 16 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemci ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ödenir.
      
    19-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ücret  bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Final müsabakalarında görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 10’u geçemez. Ayrıca 2 kişi sedyeci ve 6 kişi top toplayıcı görevlendirilir.
                                                                                                                     
 
… TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….