Yenimahalle Belediyesi'nden Ankara Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı

Yenimahalle Belediyesi'nden Ankara Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı
Eklenme Tarihi : 15 Ekim 2012 Pazartesi
Okunma Sayısı : 857

Yenimahalle Belediyesi, amatör kulüplere verdiği desteği hız kesmeden sürdürüyor.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 17 amatör spor kulübüne formadan eşofmana buz torbasından topa kadar 125 parça malzeme desteğinde bulundu.

Yenimahalle Belediyesi, amatör kulüplere verdiği desteği hız kesmeden sürdürüyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 17 amatör spor kulübüne formadan eşofmana buz torbasından topa kadar 125 parça malzeme desteğinde bulundu. Yenimahalle Belediyesi Hasan Doğan Stadyumu'nda gerçekleşen malzeme yardımı dağıtım törenine Başkan Yaşar'ın yanı sıra Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Abdullah Albunar, Genel Sekreter Nurettin Erol, Futbol İl Temsilcisi Mustafa Yılmaz, Yönetim Kurulu üyesi Engin Bozkaya, Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mesut Bolatcan, amatör kulüp başkanları ve çok sayıda sporcu katıldı.
Törende bir konuşma yapan Yaşar, Yenimahalle Belediyesi olarak amatör kulüplere destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz gün hedefimizi gençlik olarak belirledik. Önce eğitim dedik ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için Yenimahalle'de bulunan 149 okulunun a'dan z' ye bütün bakımlarını yaparak Türkiye'nin en dinamik okulları arasında olmalarını sağladık. Çocuklarımızı internet ve kahve köşelerinden uzaklaştırıp spora yönlendirmek amacı spor okulları açtık Yenimahalle'ye kazandırdığımız 190 parkın bir çoğunda çocuklarımızın spor yapma olanağı sağladık.” diye konuştu.