U – 13 Türkiye Şampiyonası İkinci Kademe Grupları Ve Statüsü Belirlendi

Ekleme Tarihi 18.7.2011

2008 – 2009 Sezonu U – 13 Türkiye Şampiyonası İkinci Kademe Müsabakaları 4 ayrı grup merkezinde 16 takımın katılımıyla oynanacak.

2 – 4 Temmuz 2009 tarihlerinde Kütahya, Bolu, Giresun ve Aksaray grup merkezlerinde oynanacak müsabakalar sonunda grup birincisi olan 4 takım 10 – 11 Temmuz 2009 tarihlerinde Final müsabakalarını oynayacak.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Kasımpaşa ve Kartalspor’dan oluşan 5 takımla katılacak olan İstanbul takımları hangi grup merkezlerine gideceğinin kurasını kendi illerinde çekecek.
İstanbul takımlarının dışında Bucaspor, Karşıyakaspor, Bursa Compenantaspor, Afyonkarahisarspor, Adanaspor A.Ş., Adana Kozan Bld.Spor, Elazığ DSİ Spor, Trabzonspor, Trabzon İdmanocağıspor, Samsunspor, Çorum PTT Spor takımları İkinci Kademede mücadele edecekler.
2008 – 2009 SEZONU
U- 13 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
İKİNCİ KADEME STATÜSÜ
1- 2008-2009 sezonu U-13 Türkiye Şampiyonası İkinci Kademe müsabakaları Birinci Kademe müsabakalarında grup birincisi olan 16 takımın katılımı ile yapılacaktır.
2- Müsabakalar 4’er takımlı 4 ayrı grup merkezinde tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
3- Birinci Kademedeki listenin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini Birinci Kademedeki gibi Hastane doğumlu olduğunu belirten belge veya kemik testi raporunu ekleyerek bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları İkinci Kademe müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcisine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğünce onaylanan listelerde ismi olmayan sporcular müsabakalarda kesinlikle oynayamaz. Müsabakaların oynanacağı grup merkezlerinde TFF Bölge Müdürlüğü onaylı BİLGİ FORMU olan kulüplerin futbolcuların yaşları ile ilgili itiraz kabul edilmeyecektir.

 

2008 - 2009 SEZONU

U- 13 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2. KADEME GRUPLANDIRMASI

TARİH: 2 – 4 TEMMUZ 2009

1.GRUP

GRUP MERKEZİ

KÜTAHYA

2.GRUP

GRUP MERKEZİ

BOLU

3.GRUP

GRUP MERKEZİ

AKSARAY

4.GRUP

GRUP MERKEZİ

GİRESUN

 

İSTANBUL

(…………………...)

 

 

İSTANBUL

(……………………...)

 

İSTANBUL

(………………………)

 

TRABZON

(TRABZONSPOR)

 

İSTANBUL

(…………………….)

 

 

İSTANBUL

(……………………….)

 

ADANA

(ADANASPOR A.Ş.)

 

TRABZON

(İDMANOCAĞI SPOR)

 

İZMİR

(BUCASPOR)

 

 

BURSA

(COMPENANTASPOR)

 

ADANA

(KOZAN BLD.SPOR)

 

SAMSUN

(SAMSUNSPOR)

 

İZMİR

(KARŞIYAKASPOR)

 

AFYONKARAHİSAR

(AFYONKARAHİSAR

SPOR)

 

ELAZIĞ

(DSİ SPOR)

 

ÇORUM

(PTT SPOR)

 

KURA ÇEKİMİ YAPACAK İSTANBUL TAKIMLARI:
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Kartalspor, Kasımpaşaspor
4- 4 Takımlı Müsabaka Fikstürü
4 takım kura ile 1, 2, 3, 4 numaraları çekerler. Müsabakalar aşağıdaki fikstür tablosuna göre oynanır.
1. GÜN 2. GÜN 3. GÜN
1 – 4 4 – 2 1 – 2
2 – 3 3 – 1 3 – 4
Aynı gruptaki aynı il’in 2 takımı müsabakaların 1. günü kendi aralarındaki maçı oynamak zorunda olduğu için;
1. Gruptaki iki İstanbul ve iki İzmir takımları (1 - 4) veya (2 - 3) eşleşme kura numaralarını sonra kulüp alfabetik sıraya göre kendi kura numaralarını çekerler.
2. Gruptaki iki İstanbul takımı önce (1 - 4) veya (2 - 3) eşleşme kurasını, sonra kulüp alfabetik sıraya göre kendi kura numaralarını çekerler.
3.Gruptaki iki Adana takımı önce (1 - 4) veya (2 - 3) eşleşme kurasını, sonra kulüp alfabetik sıraya göre kendi kura numaralarını çekerler.
4.Gruptaki iki Trabzon takımı önce (1 - 4) veya (2 - 3) eşleşme kurasını, sonra kulüp alfabetik sıraya göre kendi kura numaralarını çekerler.
5-Takımlar arasında puan eşitliği olması durumunda derecelendirme Futbol Müsabaka Talimatı’ nın 10. maddesine göre aşağıda belirtilen esaslara göre yapılır.
a)Öncelikle ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne,
b)Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına,
c)Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve averaj eşitliği devam ediyorsa, genel puantajdaki gol averajına bakılır. Takımlar arasındaki gol averajı da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
d) Bütün bu şartlara rağmen gruptaki iki takım arasında puan ve averaj eşitliğinin devam etmesi durumunda uzatma yapılmaksızın direk penaltı atışları ile kazanan takım tespit edilecektir. Puan ve averaj eşitliği birbirleriyle oynayan iki takım arasında ise müsabaka sonunda aynı hakem ile penaltı atışlarına geçilecektir. Puan ve averaj eşitliği ayrı sahalarda veya saatte oynayan iki takım arasında ise Federasyon Temsilcileri her iki takımı müsabakalardan sonra yan yana getirip müsabaka hakemlerinden birinin hakemliğinde penaltı atışları ile kazanan takım tespit edilir.
e) Üç veya dört takımın puan ve averajlarının eşitliği halinde müsabakalardan sonra aşağıdaki eşleşme tablosuna göre Federasyon Temsilcisi nezaretinde yapılacak kura çekimi sonrası eleme usulüne göre seri penaltı atışları ile grup birinciliği belirlenecektir.
3 takımın puan eşitliği halinde 4 takımın puan eşitliği halinde
1. aşama 1 – 2 1. aşama 1 – 2
3 – BAY 3 – 4
2. aşama ( 1 – 2 ) Galibi – BAY 2. aşama (1 – 2 ) Galibi (3 – 4 ) Galibi
6- U-13 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında 1996 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler. Profesyonel takımı olan kulüplerin yaşları uygun profesyonel futbolcuları müsabakalarda oynayabilir.
7- Müsabakaların süresi 2 x 30 = 60 dakika olup final müsabakalarında uzatma süresi 2 x 10 dakikadır. U-13 Türkiye Şampiyonasında sporcu isim listesine 18 futbolcu yazılabilir. Oyuncu değişikliği sayısı en fazla 5’dir.
8- Müsabakalarda; Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer Talimatı, Futbol Disiplin Talimatı, 2008-2009 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
9-İkinci Kademe müsabakalarında futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı ve pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Grup müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. TFF Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans, itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu karara bağlanır.
10-Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir. Bu eylemleri dışında hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular grup müsabakaları süresince oynayamazlar ve haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler.
11-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri İDARİ-TEDBİR gerektiren yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Organizasyon Komitesi Yetkilileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
12-İkinci Kademe müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, grup merkezinde kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden, anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF Şike Tahkik Kurulunca tespit edilen, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka ve Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U-13 Türkiye Şampiyonası müsabakalarına katılamazlar .
(Mazeretleri nedeniyle grup müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)
13-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.
14-Müsabakalara katılan takımlar Futbol Müsabaka Talimatı'nın 34. ve 35. maddelerine göre yapacakları itirazlar için 50 TL depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297758 no.lu hesabına yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
15-Türkiye Şampiyonalarında müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımın bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisans da tahrifat yapıldığına v.b. konularında bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 50 TL’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
Örneğin, 3 futbolcu için itiraz yapan takım 50 TL. x 3 = 150 TL.
16-Müsabakaların çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
17-U – 13 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler Federasyonca aşağıda yazılı miktarlar üzerinden belirlenmiştir.
HAKEM 40 TL
YARDIMCI HAKEM 25 TL
GÖZLEMCİ 20 TL
Hakem-Gözlemci ücretleri Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ücret bordrolarını gönderen ilgili TFFHGD Şube Başkanlığı’nın banka hesabına ödenecektir.
18-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ücret bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir. Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcileri dahil 12’yi geçemez.

 

 

 

 
 
 

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.