U 15 Türkiye Şampiyonası Finalleri Başlıyor

Ekleme Tarihi 9.4.2012

2011-2012 Sezonu Nike Premier Cup U 15 Türkiye Şampiyonası Finalleri 14-15 Nisan 2012 tarihlerinde Konya’da yapılacak.

1163 takımın mücadele ettiği yerel liginde dereceye giren 104 takımın katılımıyla 22 Mart 2012 tarihinde başlayan şampiyonada finale kalan Antalya Şimşekspor, Kocaeli B.Ş Belediye Kağıtspor Samsun Kadıköyspor  ve Diyarbakır DSİ spor takımları 14-15 Nisan 2012 tarihinde yarı final ve final müsabakalarını oynayacaklar.

Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonasında finale kalan 2 takım ile Coca-Cola Akademi U15 liginde final oynayan 2 takımın katılımı ile U15 Süper Final müsabakaları oynanacak. Süper Final müsabakasında birinci olan takım Polonya’da düzenlenecek olan Nike Premier Cup U15 Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. 

2011 – 2012 SEZONU
NIKE PREMİER CUP
U 15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ STATÜSÜ

1- 2011-2012 sezonu Nike Premier Cup U 15 Türkiye Şampiyonası Final müsabakaları 14 – 15 Nisan 2012 tarihlerinde Konya’da oynanacaktır. Müsabakaların teknik toplantısı ve kura çekimi 13 Nisan 2012 tarihinde saat 17.00’de Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda yapılacaktır.

2- U 15 müsabakalarında 1997 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler. Takımlar yaşları uygun profesyonel futbolcularını bu müsabakalarda oynatabilirler.

3- Müsabakaların süresi 2x35=70 dakika olup müsabakalar tek maçlı eleminasyon şeklinde oynanacaktır. Normal sürenin beraberlikle bitmesi halinde 10’ar dakikalık iki devre halinde uzatmalar olacak olup, uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
4- Nike Premier Cup U 15 Türkiye Şampiyonası finallerinde birinci ve ikinci olan 2 takım ile Coca- Cola Akademi Ligi Türkiye Şampiyonasında birinci ve ikinci olan 2 takımdan oluşan 4 takım U 15 Süper Final müsabakasını oynamaya hak kazanacak olup eleme usulü oynanacak bu müsabakalar sonunda birinci olan takım Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacaktır.

5- Final müsabakalarına katılacak takımların isimleri İl alfabetik olarak aşağıdadır.

1- ŞİMŞEK SPOR (ANTALYA)
2- DSİ SPOR (DİYARBAKIR)
3- K.B.Ş.BLD. KAĞITSPOR (KOCAELİ)
4- KADIKÖYSPOR (SAMSUN)


Final Müsabakaları Kura Çekimi

6-Final müsabakalarının kura çekimi şu şekilde yapılacaktır.
Finalist 4 takım alfabetik il sırasına göre sıra çekim kurasını çekerler.
Sıra çekim kurasına göre de takımlar eşleşme kuralarını çekerler.(1,2,3,4)

15 Nisan 2011 – Birinci müsabaka (1 – 2)
15 Nisan 2011 – İkinci müsabaka (3 – 4)
16 Nisan 2011 – (1– 2) mağlubu ile (3 – 4) mağlubu üçüncülük müsabakası
16 Nisan 2011 – (1– 2) galibi ile (3 – 4) galibi birincilik müsabakası
7- Müsabaka oyuncu kadrosu 16 kişiden oluşur. Müsabaka süresi içinde 5 oyuncuya kadar değişiklik yapılabilir.

8- Müsabakalarda; Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2011– 2012 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.

9- Müsabakalarda Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Müsabakaların sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.

10- Birinci ve İkinci Kademedeki kulüp bilgi formu listesinin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek kulüp bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları Final müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan listelerde ismi olmayan futbolcular kesinlikle oynayamaz.

11-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.

12-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.

13-Final müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U 15 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.

14-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.

15- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO:TR62 00062000 1860 0006 297253) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.

16- Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.

Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.

17- Müsabakaların çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.

18- U 15 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler Organizasyon Komitesince aşağıda yazılı miktarlar üzerinden belirlenmiştir.

HAKEM 44 TL
YARDIMCI HAKEM 28 TL
GÖZLEMCİ 22 TL

Hakem-Gözlemci ücretleri Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ödenecektir.

19-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunca ücret bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir. Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 10’u geçemez.

… TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….

 

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.