U-17 Türkiye Şampiyonası 2.kademe Müsabakaları 11 Nisan 2012 Tarihinde Başlıyor

Ekleme Tarihi 5.4.2012

2011 – 2012 Sezonu U17 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 11 – 14 Nisan 2012 tarihlerinde Kütahya ve Konya, 12 – 14 Nisan 2012 tarihlerinde Sivas ve Tokat illerinde olmak üzere 4 grupta 20 takımın katılımıyla oynanacak.

 İkinci kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olan 4 takım final müsabakalarını oynamaya hak kazanacaklar.

 
 
2011 - 2012 SEZONU
U 17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.KADEME STATÜSÜ
 
 
1-      2011 - 2012 Sezonu U 17 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 1.Kademe müsabakalarında grup birincisi olan 20 takımın katılımı ile yapılacaktır.
 
2-  İkinci Kademe Müsabakaları tarafsız grup merkezlerinde 6’şar takımlı 2 ve 4’er takımlı 2 grupta olmak üzere 4 tarafsız grup merkezinde aşağıda yazılı tarihlere göre tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
 
3- Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulü oynanacaktır.
 
4- İkinci Kademe müsabakalarının grup merkezleri, tarihleri ve katılacak takımlar aşağıda belirtilmiştir.
 
 
2011 - 2012 SEZONU
U 17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2. KADEME GRUPLANDIRMASI
 
GRUP MERKEZİ
KÜTAHYA
11 – 14 NİSAN 2012
GRUP MERKEZİ
KONYA
11 – 14 NİSAN 2012
GRUP MERKEZİ
SİVAS
12 – 14 NİSAN 2012
GRUP MERKEZİ
TOKAT
12 – 14 NİSAN 2012
 
İSTANBUL
(KARTALSPOR)
 
İSTANBUL
(ALTINOVASPOR)
 
ORDU
(ORDUSPOR)
 
TRABZON
(TELEKOMSPOR)
 
BURSA
(OYAK RENAULT)
 
İSTANBUL
(PAŞABAHÇESPOR)
 
KAYSERİ
(KAYSERİSPOR)
 
SİNOP
(İL ÖZEL İDARESPOR)
 
BURSA
(İNEGÖLSPOR)
 
ANTALYA
(ÖZER GENÇLİK)
 
ŞANLIURFA
( Ş.URFASPOR)
 
SAMSUN
(KADIKÖYSPOR)
 
BALIKESİR
(BANDIRMASPOR)
 
ANTALYA
(KEPEZ BLD.SPOR)
 
KONYA
(KONYASPOR)
 
KAYSERİ
(AĞIRNAS ŞİMŞEKSPOR)
 
MANİSA
(SALİHLİ BLD.SPOR)
 
ANKARA
(BAŞKENT EDAŞ)
 
-
 
-
 
MUĞLA
(FETHİYESPOR)
 
MERSİN
(AKDENİZ BLD.SPOR)
 
-
 
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ
 
   5- Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacak öncelikle aynı ilden 2’şer takımla katılan takımların (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıda yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
 
3’lü Grupların Müsabaka Fikstürü
3’lü grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2,  3 numaraları çekerler. Şayet 3’lü grupta aynı ilden 2 takım varsa ilk gün müsabakayı kendi aralarında oynayabilmek için 1 ve 2 kura numaralarını çekecekler.    
            1. MÜSABAKA                      2. MÜSABAKA                       3. MÜSABAKA
                  1 – 2                                        3 – 1                                       2 – 3
 
- Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.
 
- Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile (BAY) kalan takım arasında oynanır.
 
-          Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır.
 
-          Üç gün tek devreli ligve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda (A ve B) gruplarında birinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaklar ve müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde müsabaka 10’ar dakikalık iki devre halinde uzatılacak uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
 
6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNE BİR TAKIM KATILMADIĞI TAKDİRDE KURA ÇEKİMİ
Altı takımlı grup merkezlerinde müsabakalara bir takım katılmadığı takdirde veya 5 takımlı grup merkezinde takımlar ( A ve B) grubu olmak üzere 2 ve 3’er takımlı iki gruba ayrılır. 2 takımlı grupta yer alan takımlara eleme usulüne göre iki müsabaka yaptırılacak olup her iki müsabaka sonunda eşitlik halinde ikinci maçın sonunda müsabaka 10 dakikadan iki devre halinde uzatmaya gidilir. Kazanan takımın belli olmaması halinde seri penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. 3 takımlı grupta yer alan takımlar 3’lü grupların müsabaka fikstürüne göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynayacakları müsabakalar sonucunda    (A ve B) grubunda birinciliği elde edecek iki takım ertesi gün eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaklar ve müsabaka sonucunda netice alınamaması halinde müsabaka 10’ar dakikadan iki devre halinde uzatmaya gidilecek. Kazanan takımın belli olmaması halinde penaltı atışları ile kazanan takım grup birincisi olacaktır.
 
4 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ
4 takımlı grupta yer alan 4 takım kura ile 1, 2, 3, 4 numaraları çekerler. 4’lü grupta aynı il’den iki takım yer alıyorsa, bu ilin takımları müsabakalarını birinci gün oynayacak şekilde  (1 – 4) veya (2 – 3) kuralarını çekerler.
            1. GÜN                                 2. GÜN                                  3. GÜN
            1 – 4                                       4 – 2                                       1 – 2
            2 – 3                                       3 – 1                                       3 – 4
 
4 takımlı grup merkezlerine bir takım katılmadığı takdirde, 3 takımlı grupların müsabaka fikstürü uygulanacaktır.
 
 
6- U 17 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 1995 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler.  Profesyonel takımı olan kulüplerin yaşları uygun profesyonel futbolcuları müsabakalarda oynayabilir.
 
7-Müsabakaların süresi 2 x 40 = 80 dakika, uzatma süresi 2x10 dakika olup müsabakalar 2011-2012 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar Kitabında belirtilen esaslara göre oynanacaktır.
 
8- PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN BELİRLENMESİ:
 
Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesine göre İllerde oynanacak Amatör lig futbol  müsabakalarında ve Türkiye Birinciliğine varan müsabakalarda takımların puanlarının eşitliği halinde, dereceleri aşağıda belirtilen esaslara göre saptanacaktır.
 
Genel puantajda puanları eşit olan takımların;
 
a)      Aynı puana sahip takım sayısı iki ise;
 
I.     Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır.
 
II.    Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına bakılır. ( kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa,  deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)
 
III.    Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, genel puantajdaki gol averajına bakılır.
 
IV.   Takımların gol averajları da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
 
V.  Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
 
VI.   Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü uygulanacak bir müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.
 
b)     Aynı puana sahip takım sayısı üç veya daha fazla ise;
I.   Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz. )
 
II.    Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır.
 
III.    Puan cetvelinde puan eşitliği varsa I.bentte belirtilen puan cetvelindeki gol averajına bakılır.
 
IV.  Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.
 
V. Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır.
 
VI.  Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
 
 
VII.  Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
 
VIII.  Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maç eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.
 
 9- Müsabakalarda Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2011 – 2012 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve  Uluslar arası Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
         
            10- Grup Müsabakalarında Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Grup müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
 
    11-Müsabakaya katılan tüm takımlar Birinci Kademedeki listenin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini Birinci Kademedeki gibi bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları İkinci Kademe müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan listelerde ismi olmayan sporcular kesinlikle oynayamaz.
 
  12-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
 
       13-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
 
 14-Grup müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, grup merkezinde kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U 17 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.
              (Mazeretleri nedeniyle grup müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu  mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)
 
 
  15-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.
 
 16- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297758 no.lu hesabına yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
 
17-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan  200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
         Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.
 
 18- Müsabakaların çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
     
Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
 
    19- U 17 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler;
 
       HAKEM                                44TL
       YARDIMCI HAKEM            28 TL
       GÖZLEMCİ                          22 TL
 
         Hakem-Gözlemci ücretleri AFYS sistemi üzerinden Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ödenecektir.
      
    20-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ödenir.   Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcileri dahil 11’i geçemez.
                                                                                                                     
 
 
 …TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ …. 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.